Okula gitmek istememek

Aslında bakış açını değiştirsen o çevrendeki çocukları komik bulabilirsin. O mizah adı altında yapılan şakaları ölçüsüz saçma sapan konuşmalar fütursuzca edilen küfürler hepsini tahmin edebiliyorum. Bunlar senin için bir ibret kaynağı olsun sadece. Bunlar yanında olamayacağı insanın karşısında olmayı arzular. Sen kendini o çevrende aykırı olarak nitelendiriyor olabilirsin. Belki o kadar insanın arasında tek doğru sensindir. Ama maalesef seni sadece sen gibi biri anlayabilir. Kimseyle arkadaş olmak zorunda değilsin. Bu insanlar yüzünden okula küsmek doğru değil. Yaşadığın her şey senin için bir tecrübe sayılır. Hiçbir şeyin farkında olmayan insanın mutlu olması çok normal. Hayat duygusal ve düşünebilen insanlar için zordur. Benim naçizane görüşüm sen yaşıtların arasında daha olgun birisin. Amacım seni motive etmek falan değil gerçekten böyle düşünüyorum. Ruh haline dikkat.

Bir insan neden çalışır? Para kazanabilmek için. Bir insan neden para kazanır? İstediklerini alabilmek için.

İstediğim herhangi bir şey yok; elektrik, su barınma yemek gibi temel ihtiyaçlarımı ailem sızlanmadan karşılıyor.

Mantıklı bir sebep teşekkürler ama tekradan yanlış anlamayın onlar gidince?

Bende de benzeri var bugün yeni nakil olduğum okula gittim en arka sıraya oturdum tabii tüm erkerkler 2'li 4'lü gruplandığı için bana takılacak birisi kalmadı büyük ihtimalle lise böyle geçecek benim için en azından bana karışmıyorlar.

Öncelikle merhaba. Şu an liseliyim ve cidden gitmek istemiyorum abartı veya saçmalık değil 1:30 saat eve dönüş yolum var ve daha birçok şey. Hiç sevmiyorum ortam olsun öğrenciler gerçekten çok sıkıntılı. Ortam seven biri değilim. Zorbalıktan nefret ederim. Her türlüsünden şaka olsa bile. Kaldıramam ağlarım. Bilmiyorum nefret ediyorum böyle insanlardan okula gitmeme sebebim tam olarak bu değil. Bu arada sadece bunlar olmasa çok iyi bir şekilde beni rahatlatırdı. Genel olarak gitmek istemiyorum. Okulun nasıl lanet bir yer olduğunu hepimiz biliyorduruz. Yapılan el şakaları, şişe delip sıklamalar gerçekten garibime gidiyor. Öğretmenler desen bu arada çoğu öğretmenler her şeye göz yumuyor ve bu sıkıntılı öğrencilere gayet iyi davranıyorlar gözleriyle gördüklerine rağmen. Öğremenler ayrı bir dert öğrenciler ayrı bir dert. Hakaret etmek istemiyorum forumda yasakmış. Ben ise kendi halimde biriyim kimseye karışmam ses çıkartmam arkadaş olmak istemem zaten böyleleriyle. Bir insan neden bunları yapar? Ya da insan mı? Kavgalar ve daha benzerleri...

Bunun sebebi ülkemizdeki berbat eğitim sistemi küçük yaşlarda okullarda bence ahlak saygı tarzı eğitimler yeteri kadar verilmiyor bunun dışında derslerin işleniş tarzı vs. genel olarak çoğu okulda sıkıcı üstelik okulların tasarımı bence genel olarak ferah değil. Eğitim sistemi iyi olan ülkeler belli keşke onlardan biraz ilham, yardım vs. alsak ama bizimkiler sınıfta kalmayı arapçayı 9. sınıflar yeni din dersi konularını falan getiriyor ne yapacaksın işte. Okula gitmeme isteğin maalesef gayet normal dayanmaya çalış derslerine odaklan kimseyi takma 1 2 sağlam arkadaşın olsa yeter arkadaşların kendi sınıfından olank zorunda değil başka sınıflardanda olabilir okuldaki spor ya da farklı konulardaki etkinliklere katıl zaman geçir. Okulun geçici olacağını bir gün tamamen biteceğini geride kalacağını ve hayatının sonrasında iş aile tarzı meseleler ile olacağını unutma.

Öncelikle merhaba. Şu an liseliyim ve cidden gitmek istemiyorum abartı veya saçmalık değil 1:30 saat eve dönüş yolum var ve daha birçok şey. Hiç sevmiyorum ortam olsun öğrenciler gerçekten çok sıkıntılı. Ortam seven biri değilim. Zorbalıktan nefret ederim. Her türlüsünden şaka olsa bile. Kaldıramam ağlarım. Bilmiyorum nefret ediyorum böyle insanlardan okula gitmeme sebebim tam olarak bu değil. Bu arada sadece bunlar olmasa çok iyi bir şekilde beni rahatlatırdı. Genel olarak gitmek istemiyorum. Okulun nasıl lanet bir yer olduğunu hepimiz biliyorduruz. Yapılan el şakaları, şişe delip sıklamalar gerçekten garibime gidiyor. Öğretmenler desen bu arada çoğu öğretmenler her şeye göz yumuyor ve bu sıkıntılı öğrencilere gayet iyi davranıyorlar gözleriyle gördüklerine rağmen. Öğremenler ayrı bir dert öğrenciler ayrı bir dert. Hakaret etmek istemiyorum forumda yasakmış. Ben ise kendi halimde biriyim kimseye karışmam ses çıkartmam arkadaş olmak istemem zaten böyleleriyle. Bir insan neden bunları yapar? Ya da insan mı? Kavgalar ve daha benzerleri...
Bende lisedeyim 11 deyim hiç ama hiç gitmek istemiyorum yav berbat bir yer

Sınava hiçbir zaman hazırlanmadığım için "tekrar" hazırlanmak gibi bir durum söz konusu değil pek. Sınava girersem kazanırım kazanırsam ingilizce öğretmeni olurum.

Kendi şehrimde asgari ücrete yaşayıp aile evinde kalmak memur olmaktan daha çekici geliyor. Çocukları sevmiyorum.

Green card çekilişleri için ve pc toplamak için para lazım. Kasımda askere gidiyorum 6 ay yokum.

Yeni konular

Geri
Yukarı