Okula gitmek istemiyorum

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhabalar. Adana'da yaşıyorum. Burada devamsızlık şartı kalktı. Ama yine de yoklama alınıp e-okul'a işleniyor. Bende sınıftakiler pek sevmiyorum. Aynı zamanda da dershaneye gidiyorum. Çok güzel bir ortam var. Orada gayet de mutluyum. Ailem de okula da git, dershaneye de git diyor da okul 4'de bitiyor 4'de zaten benim arkadaşlarım dershaneden gidiyor evlerine falan. Onlar da mezun da birde açıktan okuyorlar. O zaman kimse yoksa ben akşam dershanede ne yapayım ? Ben okula gitmek istemiyorum ama ailem anlamıyor beni. Zaten konuları yetiştirmek için hızlı da anlatıyorlar. Dershane de birebir özel ders anlatıyorlar. Ne yapsam acaba ? Birde sınıfta çok geri kafalılar var. Yani hep arkamdan konuşuyorlar, beni sevmiyorlar bende onları sevmiyorum. Kendilerini hiç geliştirmiyorlar. Hep aynı yerdeler. Bana hep sataşıyorlar bulaşıyorlar. Yine de şakasına yapıyorlar çok güzel zamanımız vaktimiz oluyor olmuyor değil de ama dershane de ben kendimi çok mutlu ve iyi hissediyorum.

Aileniz bu konuda ısrarcı ise pek yapabileceğiniz bir şey yok. Bunu düzgün bir dille ailenize tekrar anlatın, okulda gördüğünüz eğitimin zaman kaybı olduğundan bahsedin.

Berbat bir liseye gideceğine hiç gitme daha iyi. Önemli olan verim almak.
Berbat değil dershane varken okula gitmek istemiyorum.

Aileniz bu konuda ısrarcı ise pek yapabileceğiniz bir şey yok. Bunu düzgün bir dille ailenize tekrar anlatın, okulda gördüğünüz eğitimin zaman kaybı olduğundan bahsedin.
Anlasalar keşke. Babam olunca işin içinde pek sesim çıkmıyor. Yani ben dershaneye akşam da giderim de ne yapayım ortam yokken sevdiğim kişiler yokken.

Okulunuz diplomasının hatrı sayılacak bir okulsa (fen lisesi vs.) Kalın derim.
Zaten ayrılmayacağım. Anadolu Lisesindeyim. Sadece okula gitmeyeceğim. Sınavlara girip mezun olurum zaten.

O zaman hem ayranım dökülmesin hem öyle olmasın öyle bir şey yok.
Nasıl yani anlayamadım ?

Senin kararın, ailen ile oturup konuşup sadece dershaneye gidebilirsin, hem + zaman olur senin için.
Bende onu diyorum. Okulda eğitm görmeliymişim. Dershane de ders yok mu o zaman neden her ay para veriyorlar ?

Açık öğretim teklif edebilirsin ailene. Yalnız sırf arkadaş ortamı için böyle bir işe girişme. Çoğunu birkaç yıl sonra görmeyeceksin bile. Geleceğini karartma yani.
11'de geçeceğim açığa. 10. Sınıfım şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı