Okula gitmek istemiyorum

yasin.07

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu sene liseye geçtim ve hiçbir şekilde okula gitmek istemiyorum nedense çok garip geliyor hiç tanımadığım insanlar olacak ben 1. sınıftan beri birçok arkadaşımla aynı sınıftaydim hep ve bir anda liseye geçince içimde kötü bir his var. Boyum 1.60 zaten belki dalga geçerler diye de düşünüyorum o yüzden de böyle olabilir sizce ne yapmam lazım mesela okulun ilk günü neler yapmam lazım?

11'e geçtim ve dil bölümü okuyorum.
Kimsenin dalga geçeceğini sanmıyorum, Lise'de herkes kendi kafasında.
Ayrıca boyum 1.73 uzarsın, dert etme.

Senin gibi düşünen pek çok kişi olduğuna, bunlardan bazılarının da sınıfına düşeceğine kalıbımı basarım. Çoğu kişi yeni bir ortama gideceği, tanımadığı bir çevrede bulunacağı zaman tedirgin olur. Sorun yok, yalnız değilsin.

Sınıfında yine yaşıtların olacak, canavar falan değil. Belki senden kısası bile vardır. Üniversiteye geçtim ben de bu sene, 12'de sınıf arkadaşlarımdan biri 1.50 civarıydı :D Gayet de iyi arkadaştık, kimse onun boyuyla ciddi olarak dalga geçmiyordu. Geçmeye çalışırlarsa da izin vermeyeceksin zaten, bir yere kadar senin elinde olan bir şey değil boy.

İlk gün tanışma faslı, muhtemelen ileriki yıllarda yan yana kahkaha atacağın adamlarla mesafeli muhabbetler yapacaksın. İlerledikçe açılır böyle şeyler.

Senin gibi düşünen pek çok kişi olduğuna, bunlardan bazılarının da sınıfına düşeceğine kalıbımı basarım. Çoğu kişi yeni bir ortama gideceği, tanımadığı bir çevrede bulunacağı zaman tedirgin olur. Sorun yok, yalnız değilsin.

Sınıfında yine yaşıtların olacak, canavar falan değil. Belki senden kısası bile vardır. Üniversiteye geçtim ben de bu sene, 12'de sınıf arkadaşlarımdan biri 1.50 civarıydı :D gayet de iyi arkadaştık, kimse onun boyuyla ciddi olarak dalga geçmiyordu. Geçmeye çalışırlarsa da izin vermeyeceksin zaten, bir yere kadar senin elinde olan bir şey değil boy.

İlk gün tanışma Fas'lı, muhtemelen ileriki yıllarda yan yana kahkaha atacağın adamlarla mesafeli muhabbetler yapacaksın. İlerledikçe açılır böyle şeyler.

Yo, yalan, uydurma. Bizim sınıftakiler benden canavar. Hatta okulun hepsi dengim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bu sene liseye geçtim ve hiçbir şekilde okula gitmek istemiyorum nedense çok garip geliyor hiç tanımadığım insanlar olacak ben 1. sınıftan beri birçok arkadaşımla aynı sınıftaydim hep ve bir anda liseye geçince içimde kötü bir his var. Boyum 1.60 zaten belki dalga geçerler diye de düşünüyorum o yüzden de böyle olabilir sizce ne yapmam lazım mesela okulun ilk günü neler yapmam lazım?

Ben bu sene 11. Sınıfa geçtim ve sınıfimizda senden daha kısa erkek vardı ve çoğu kişi de onunla arkadaş oldu ancak hiç onu sevmeyen yoktu. Ben 9'a geçtiğimde kimseyi tanımıyordum başka biri geldi benim arka sırama oturdu ben günaydın falan dedim sonraki günler yan yana oturdum onla. Diğer insanlarla da arkadaş oldum şu an sınıfta herkes tarafından seviliyorum. 11'e geçince sınıflar birleşiyor biliyorsun. Yeni tanımadığım insanlar gelecek ve bu hiç sorun değil. Tanisicaz. Yani şöyle düşün; bir insana merhaba dersen en fazla ne olabilir? Senden nefret edecek değilya. Git merhaba de nasılsın de zamanla hep günaydın de. Arkadaş olursunuz zaten sonrasında. Sınıfında eğer psikopat çocuklar yoksa işin kolay zaten

Geri
Yukarı