Okula gitmek istemiyorum

Denizz2343

Picopat
Daha fazla  
Lise 1'im bu sene ama okula gitmek istemiyorum. O dersleri anlamak hocaların boş boş sorusu sınıfta karga gibi gaklayan mı dersin anıran mı dersin derste bile ses oluyor başım ağrıyor. Her gün gitmek istemiyorum ama malum devamsızlık diye bir şey var ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise 1'im bu sene ama okula gitmek istemiyorum. O dersleri anlamak hocaların boş boş sorusu sınıfta karga gibi gaklayan mı dersin anıran mı dersin derste bile ses oluyor başım ağrıyor. Her gün gitmek istemiyorum ama malum devamsızlık diye bir şey var ne yapacağım?
açık liseye geçebilirsin ama geçişler kaldırıldı mı bilmiyorum onu öyle haberler vardı.

Dostum ailenle bu durumu konuş eğer kendim çalışırım diyorsan Açık Liseye geç. Açığa geçmek için bir mazeret sunman gerek bilgin olsun. Artık şak diye geçilmiyor eskisi gibi maalesef.

Bende istemezdim 4 sene eğitim görüp her konudan sorumlu olup gözlüklü kıvırcık saçlı asosyal zarganalara karşı sınava girmeyi fakat mecburuz. (Kimse alınmasın)

Açığa geçmek çözüm değil büyük bir miraz ve güzel gelirli aileden kalacak bir işin yoksa okuman gerekiyor.

açık liseye geçebilirsin ama geçişler kaldırıldı mı bilmiyorum onu öyle haberler vardı.
Geçerli bir sebebin yoksa geçemiyorsun

Okulu seven yok zaten alışmaya bak bence

Yarın seni işe sokabilecek bir iş bilgin yoksa o okulu bitirip at yarışına katılıp 4 yıl daha ek liseye gidip diploma alıp en kötü MC'de çalışman lazım. Dost acı söyler net mesleği olan bir üniversite okumadıkça basit yerlerde çalışmak için okuyacaksın.

İnan öğretmenlerde istemiyor ama MEB açığa geçme şartlarını zorlaştırdı.

Okul düzeninde sorun yaşıyorsanız(ara sıra olması hariç) ileride iş hayatında hiç yapamazsınız. Kağıt üstünde 8 saat olup 14-15 saat çalışacağınız durumlar oluyor iş hayatında. Okul bence bu konuda güzel bir ön hazırlık.

Kağıt üstünde 8 saat olup 14-15 saat çalışacağınız durumlar oluyor iş hayatında.
Okumazsa bu olacak, asgariden 2000 lira fazlaya işe girip saatlik asgari ücretin altında çalışıcak ve yüksek aldığını düşünecek...

Yeni konular

Geri
Yukarı