Okula gitmek istemiyorum

adbulamadım111

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 7. sınıf öğrencisiyim sadece bugünlük okula gitmek istemiyorum sınıftakiler zorba ve yarının dersler de önemsiz dersler, zorbalar bu derslerde bana sataşıp eşyalarımı falan alıyorlar, vuruyorlar. Hocaların umurunda değil, hasta olmak bana cazip geliyor nasıl hasta olabilirim?

Merhaba arkadaşlar, ben 7. sınıf öğrencisiyim sadece bugünlük okula gitmek istemiyorum sınıftakiler zorba ve yarının dersler de önemsiz dersler, zorbalar bu derslerde bana sataşıp eşyalarımı falan alıyorlar, vuruyorlar. Hocaların umurunda değil, hasta olmak bana cazip geliyor nasıl hasta olabilirim?

Devamsızlık hakkını az da olsa kullanın.
Dedikleri gibi sınıf hocanıza falan şikayet edin, sınıf şubenizi değiştirsinler. Ha, direkt okul böyle dersen de okul değiştirin. Hasta olma taktiği de bir yere kadar. Sadece soğuk algınlığıyla olmuyor, virüs yemen gerekir, ki kısa sürede de bağışıklığın düzelmesi oluyor. Tekrar kolay hasta olmamıyon yani.

Müdüre şikayet et veya veline bildir. Yarın gitmek istemiyorsun fakat bu hep böyle devam edecek zorbalar yüzünden gitmek istemeyeceksin en iyisi şikayet etmek.

İyi çocuklarla arkadaş ol baya büyük çevresi olan sana hiç bir şey olmaz merak etme.

Ailene söyle, ailenden doğru düzgün destek görmezsen okulun rehberliğine derdini anlatmaya çalış. O da olmazsa başvuracak yol kalmadıysa okula gidiyormuş gibi yap gitme. Zaten 7. sınıfta kalma yok diye biliyorum. Sene sonu tekrar derdini anlatırsın. İstersen de okulunun ismini yaz bize eğer sana sataşanların sosyal medya hesabını biliyorsan ver belki elimizden bir şeyler gelir. İşte aile terbiyesi her şeyin başıdır.

Geri
Yukarı