Okula gitmek istemiyorum

Hasta olmayı beklemek/istemek ve düşünmek yerine başka çözümler bulmak gerekir. Bazı yaramaz öğrenciler yüzünden okulundan mı olacaksın? Git müdüre söyle. Ailenle birlikte müdür ile konuş.

Bu öğrenciler okumaya mı geliyor yoksa işkence vermeye mi?

Merhaba arkadaşlar, ben 7. sınıf öğrencisiyim sadece bugünlük okula gitmek istemiyorum sınıftakiler zorba ve yarının dersler de önemsiz dersler, zorbalar bu derslerde bana sataşıp eşyalarımı falan alıyorlar, vuruyorlar. Hocaların umurunda değil, hasta olmak bana cazip geliyor nasıl hasta olabilirim?
Ailenize bahsedin arkadaşlarınızdan. Tavrınızı koruyun gelip size bulaşamasınlar. Hasta olmak istemezsiniz inanın. Zaten yaptıkları şeyler disiplin ve altındaki cezaları gerektiriyor.

K popçu mu zorbalık yapıyormuş konu sahibi arkadaşın böyle bir şey belirttiğini okumadım siz nerede okudunuz acaba?
Tamam da neden zorbalığa uğramamak için gerçek karakterinden dönsün ki? Gitsin büyüklerine durumu anlatsın. Çok saçma bir tavsiye cidden.

Zorbalıkla en iyi mücadele aynı zorbalığı o sana yaparken sende ona yapacaksın. Eşyanı mı aldı sende git onun eşyasını al eşyanın peşinde koşma. Vuruyorlar mı ayağa kalk bir daha vurursa sende vur. Dişini göster yani.

Hayır müdüre şikayet edecek o öğrencileri ailesine anlatacak şiddete şiddetle değil şikayet ederek gereken yerlere başvurarak çözülür.

Zorbalıkla en iyi mücadele aynı zorbalığı o sana yaparken sende ona yapacaksın. Eşyanı mı aldı sende git onun eşyasını al eşyanın peşinde koşma. Vuruyorlar mı ayağa kalk bir daha vurursa sende vur. Dişini göster yani.
İşte o konuda da o senden güçlü olunca 2 kat ezebiliyor. Mesela o sana vurdu diye sen ona vuramıyorsun. Çünkü sen de vurduğunda o daha da vuracağını biliyorsun. Nerden mi biliyorum? Yaşandı :/

İşte o öyle yap deyince olmuyor, konuyu açan kardeşimizin gücü yetmeyebilir belki içine kapanık suskun bir çocuktur, ve çocuğa çıkışta topluca saldırabilirler.

Geri
Yukarı