Okula gitmek istemiyorum

yarenn05

Femtopat
Daha fazla  
Bildiginiz gibi bugün okulun ilk gunuydu. Bende 10.sinifim, meslekte okuyorum suanlik. 9.sinifta 1.donem okula gittim 2.donem de farkli bir okula nakil aldirdim falat okulu hiç begenmedim. Geri meslege gecmeye karar verdim fakat naklim kabul olmadi ve tekrar nakil yaptirmak istesem 1ay beklemem gerekecekti bende aciga gectim 9.sinifin ikinci donemini boyle bitirdim. 10.sinifta tekrar okula baslamak icin basvuru yaptik şu an meslek lisesindeyim. Fakat okula girince içim daraliyor okuldan cikasim geliyor. Yani okulun ilk gunu bugün oldu bu. Sinifim bu sefer iyi gorunuyor serseri tipler zorba tipler pek yok gibi. Ama bu sefer de okula gidesim yok. Gozumde buyuyor resmen 363 gun var sanirim yaz tatiline bu 363 gun nasıl gecer diyorum kendi kendime, gencligimi neden burada bitiriyorum diyorum ve içim daraliyor. Tekrar aciga aldirmayi dusundum ama artik bu olmuyor maalesef. Aciga gecmek artik kapandi gibi bir şey oldu. MESEM de zorlanirim gibi hissediyorum bilmiyorum bir şey önerirseniz cok mutlu olurum, teşekkürler.

Bildiginiz gibi bugün okulun ilk gunuydu. Bende 10.sinifim, meslekte okuyorum suanlik. 9.sinifta 1.donem okula gittim 2.donem de farkli bir okula nakil aldirdim falat okulu hiç begenmedim. Geri meslege gecmeye karar verdim fakat naklim kabul olmadi ve tekrar nakil yaptirmak istesem 1ay beklemem gerekecekti bende aciga gectim 9.sinifin ikinci donemini boyle bitirdim. 10.sinifta tekrar okula baslamak icin basvuru yaptik şu an meslek lisesindeyim. Fakat okula girince içim daraliyor okuldan cikasim geliyor. Yani okulun ilk gunu bugün oldu bu. Sinifim bu sefer iyi gorunuyor serseri tipler zorba tipler pek yok gibi. Ama bu sefer de okula gidesim yok. Gozumde buyuyor resmen 363 gun var sanirim yaz tatiline bu 363 gun nasıl gecer diyorum kendi kendime, gencligimi neden burada bitiriyorum diyorum ve içim daraliyor. Tekrar aciga aldirmayi dusundum ama artik bu olmuyor maalesef. Aciga gecmek artik kapandi gibi bir şey oldu. MESEM de zorlanirim gibi hissediyorum bilmiyorum bir şey önerirseniz cok mutlu olurum, teşekkürler.
12.sınıfım bende aynı yollardan geçtim okul değiştirme olsun 3 kere yaşadım, çok iyi anlıyorum seni bende bugün okula gittim aynı durumu yaşadım.

Maalesef yapacak bir şey yok, istemeyerek de gitmek zorundasınız. Herkes babasının hayrına gitmiyor zaten okula, meslekte bir şeyler öğrenirim umuduyla giden birçok insan var. İsteseniz de istemeseniz de gitmek mecburiyetindesiniz.

Bu durumu kabullenip kendinizi geliştirmeye bakın. Ancak bu şekilde atlatabilirsiniz veya okulda kafa dengi arkadaş grubu kurun.

Ben liseden sonra okulu bırakacağım. Bana göre değil. Sınıfım nefret ettiğim insanlarla dolu. Muhatap olmamak istiyorum ama herkes bana laf atıyor. Eve geldiğimde bir de babamın azarını işitiyorum. "Neden okuldan somurtarak geliyorsun" diyor. Liseden sonrasına dayanamam ne doğru düzgün oyun oynayabildim ne doğru düzgün yaşayabildim. Ben okumak istemiyorum zaten. Okul benim için zaman kaybı.

kanka emin ol kimse gitmek istemiyor ama Türkiye'de yaşıyorsan bu berbat sisteme göz yumup okula gitmen gerekli. İste ya da isteme. Ayrıca 363 gün olarak düşünme hafta sonları ara tatiller 15 tatil bayramlar sınavdan sonraki günler falan senin boş günün olacak yani 363 gün değil 180 gün civarı katlanacaksın. İyi bir yere gelmek istiyorsan buranın kuralı da bu maalesef.

Geri
Yukarı