Okula gitmek istemiyorum

Bildiginiz gibi bugün okulun ilk gunuydu. Bende 10.sinifim, meslekte okuyorum suanlik. 9.sinifta 1.donem okula gittim 2.donem de farkli bir okula nakil aldirdim falat okulu hiç begenmedim. Geri meslege gecmeye karar verdim fakat naklim kabul olmadi ve tekrar nakil yaptirmak istesem 1ay beklemem gerekecekti bende aciga gectim 9.sinifin ikinci donemini boyle bitirdim. 10.sinifta tekrar okula baslamak icin basvuru yaptik şu an meslek lisesindeyim. Fakat okula girince içim daraliyor okuldan cikasim geliyor. Yani okulun ilk gunu bugün oldu bu. Sinifim bu sefer iyi gorunuyor serseri tipler zorba tipler pek yok gibi. Ama bu sefer de okula gidesim yok. Gozumde buyuyor resmen 363 gun var sanirim yaz tatiline bu 363 gun nasıl gecer diyorum kendi kendime, gencligimi neden burada bitiriyorum diyorum ve içim daraliyor. Tekrar aciga aldirmayi dusundum ama artik bu olmuyor maalesef. Aciga gecmek artik kapandi gibi bir şey oldu. MESEM de zorlanirim gibi hissediyorum bilmiyorum bir şey önerirseniz cok mutlu olurum, teşekkürler.

Okula gitmek istememen yazdığın yazıdan anlaşılıyor. Yazıdan cahillik akıyor. İlkokul terk bakkal bile daha düzgün yazardı.

12.sınıfım bende aynı yollardan geçtim okul değiştirme olsun 3 kere yaşadım, çok iyi anlıyorum seni bende bugün okula gittim aynı durumu yaşadım.
Yapacak bir şey yok diploma alana kadar devam, "herkes gidiyor sen tek değilsin" cümlesi ile her gün kalkıp okula gittim ve 1 sene boyunca da gideceğim.

Gençliğinizi neden harcayasınız ki?
Bence okulun sağladığı en güzel şey de hafta içi düzenli olarak belirli saat aralığında bir yere gitmeniz gerektiğini öğretmek. İş hayatına geçtiğinizde keşke aynı saatlerde aynı şartlarda olsaydım diyeceksiniz 😇.

Okul gözünüzde büyümesin, olabildiğince aktivitelere katılın, arkadaş edinin ve sosyalleşin.

Maalesef çoğumuz böyle okula gitmek istemiyoruz ve bıkıyoruz ayrıca dediğin gibi zaman kaybı ama gitmek zorundayız sana tavsiyen okulda çok keko çakal yoksa kal alışmaya çalış ve derslere asıl çünkü baban zengin değilse çalışmaktan başka seçenekte yok o yüzden şimdiden çalışmaya başla geleceğini düzelt

Ayrıca;

Reis maalesef eğitim sistemi iyi bir ülkede değiliz ve bundan tüm öğrenciler şikayetçi eğer çok çaılşmazsan veya baban zengin değilse geçmiş olsun.

O yüzden bizim tek seçeneğimiz çalışmak.

Askerliğimin ilk günü gibi 🙂 hiç olmadığın bir yere alışmak başlangıçta zor olsada insan herşeye alışıyor ve bir bakmışsın bu seferde askerliğimin son gibimde yaşadığım gibi içinde bir burukluk oluşuyor çünkü oraya alışmış oluyorsun benim tavsiyem herşeyi akışına bırakman

Bildiginiz gibi bugün okulun ilk gunuydu. Bende 10.sinifim, meslekte okuyorum suanlik. 9.sinifta 1.donem okula gittim 2.donem de farkli bir okula nakil aldirdim falat okulu hiç begenmedim. Geri meslege gecmeye karar verdim fakat naklim kabul olmadi ve tekrar nakil yaptirmak istesem 1ay beklemem gerekecekti bende aciga gectim 9.sinifin ikinci donemini boyle bitirdim. 10.sinifta tekrar okula baslamak icin basvuru yaptik şu an meslek lisesindeyim. Fakat okula girince içim daraliyor okuldan cikasim geliyor. Yani okulun ilk gunu bugün oldu bu. Sinifim bu sefer iyi gorunuyor serseri tipler zorba tipler pek yok gibi. Ama bu sefer de okula gidesim yok. Gozumde buyuyor resmen 363 gun var sanirim yaz tatiline bu 363 gun nasıl gecer diyorum kendi kendime, gencligimi neden burada bitiriyorum diyorum ve içim daraliyor. Tekrar aciga aldirmayi dusundum ama artik bu olmuyor maalesef. Aciga gecmek artik kapandi gibi bir şey oldu. MESEM de zorlanirim gibi hissediyorum bilmiyorum bir şey önerirseniz cok mutlu olurum, teşekkürler.
Yaz tatilinin bitmesine 363 gün var başlamasına değil, lütfen.

Bu yaşlarında bir şeylere çalışmazsan ileride çok pişman olacaksın. Maalesef hiçbir şey yatarak kazanılamıyor eğer ailen zengin değilse. Yoksa ömür boyu asgari ücretli bir işte kendini heba edersin. Para kazanmak için ya kafanı kullanacaksın ya da fiziksel olarak bedenini. Hayatın gerçekleri, Matrix'e hoşgeldin.

Benim okulum iyi de geliş çok sıkıntılı. Okuldan eve dönerken bugün, 1. otobüs durmadı, 2. otobüs durmadı, 3. otobüs doldi binemedim, 4. otobüs binerken bozuldu gitmedi. Ben de bilmedigim bir otobuse bindim uzak yerde indim yürüyerek eve gittim.

Yeni konular

Geri
Yukarı