Okula gitmeyi kim uydurmuş?

Vallahi hayatımda o kadar çok küfür ettim ki hala da etmeye devam ediyorum bunların yüzde 75'i okuladır bu bizim ülkemizdeki sözde var denilen eğitim sistemi insanları tek birey üzerine kuruyor aferdesiniz öğrencileri süründürüp köle ediyor strese sokuyor bu eğitimi sistemini de kim bulmuşsa hakkımıda helal etmiyorum kesinlikle. Ben meslek lisesi okudum soydular soğana çevirdiler bizi bir de eğitim parasız diyorlar hadi oradan yaptığım harcama bir araba parası kadardır. Geldi çattı üniversite sınavı ne matematik dersi verdiler ne fizik ne kimya altyapı yok 4 yıllık kazanmak gerçekten zor bu halle bir de staj var okul 10 saat sınavda çıkacak hiçbir ders yok saat 8'de iş ve okul başlıyor haftanın 3 günü iş 2 gün okul aksi gibi son sene sanki bunları bilerek yapıyorlar. Allahsızlar bizde insanız şu yaşımızda çektiğimiz çileye bak Allah'tan ek puan ve 2 yıllıkların puanı düşük ben öyle kurtardım ama 2 yıllığıda adam yerine koymuyorlar ne biçim bir ülkeyiz anlamıyorum hele 4 yıl okuyup işsiz kalanlarda artık artmaya başladı. DGS sınavıda zor maalesef ki ayrıca kontenjanları da az tutuyor ve 3 yıl daha üniversite okumaya devam ediyorsun üniversitede ayrıca kültür dersleri devam ediyor sövmemek için kendimi zor tuttum ben tekniker olacağım arkadaş makinenin vidalarını sökerken namık Kemal'in hayatını mı düşüneceğim ya da vida kaç derece açı ile çıkıyor bunu mu hesaplayacağım kabloları bağlarken osmanlının yaptığı savaşları mı kullanacağım burada yazılımcı bir abime soracağım siz yazılım yaparken oğuz atayın çıkardığı eserler ne işinize yarıyor?
Hayır koskoca bir hayır.

İşe girerken patron bize merhabalar eray bey integral türev nedir bunu bize anlatabilir misiniz mi diyecek yoksa işle alakalı bir soru mu soracak?

Kusura bakmayın bu dersler öğrencinin zamanını çalmaktan başka bir şey değil bari bu her dersten geçme zorunluluğu kalksa resmen bilgisayardaki virüs gibisin yök!

Bizim ülkemzide eğitim 4 duvar arasına öğrencileri doldurup belirli dersleri öğrencilere sınav geçme kalma korkusuyla zorla öğrettirmektir.

Böyle olunca milyonlarca işsiz oluyor Türkiye ekonomisi yüzünden değil eğitim sistemi yüzünden çökecek buraya yazıyorum eğer eğitim sistemimiz düzelirse o ekonominin başına geçecek kişide ülkeyi bu bataklıktan kurtarır.

Matematiği seven biri varsada gerçek matematiği bir de Ali nesine sorun o size söyler okullarda öğretilen matematik mi sorusunun cevabınıda vermiş.

Not: Kocaeli üniversitesinde 2 yıllık mekatronik okuyorum meslek çıkışlıyım lisedede bu bölümü bitirdim Allah izin verirse ileride bu meslek ile uğraşmayı düşünüyorum.
Hocam ağzınıza sağlık. Durumu özetleyen bir durum olmuş.

Geri
Yukarı