Okula gitmezsem sınıfta kalır mıyım?

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, sınıfımdaki çoğu kişi aşılı değil ya da ilk dozunu bu hafta oldu. Kronik rahatsızlıklarımın olması nedeniyle ailem okula gitmeme izin vermiyor ve 2. aşımı olup antikor testini yaptırana kadar okula gidemeyeceğim. Hiçbir kaynakta öğrencilerin uzaktan devam edip edemeyeceği yazmıyor, tek dedikleri şey pandemiden önceki tempoyla tam gün olarak okulların açılacağı. Büyük ihtimalle sınıftaki uzaktan katılan tek kişi olacağım için bana ders açılmayacak ve konuları bir şekilde kendim öğrenmem gerekecek :(
10 özürsüz günü geçtiğinde normalde sınıfta kalınıyor. Ve büyük ihtimalle ben Eylülün sonunda bile okula başlayamamış olacağım dolayısıyla bu kotayı hayli hayli aşacağım.
Ben bunun üstesinden nasıl gelebilirim, hem sınıfta kalma ihtimalim çok yüksek hem de 1 ay boyunca doğru düzgün eğitim alamayacağım. Ya insanları neden bu kadar zor duruma sokuyorlar anlamıyorum, okula gidip sınıfta maske takmayan ve her gün toplu taşıma kullanan insanlar yüzünden korona kapıp entübe olmak istemiyorum ama eğitimden vazgeçmek istemiyorum (10. sınıfa gidiyorum TYT yüzünden çok endişeliyim). Sizce okula gitmezsem sınıfta kalır mıyım? Ve bu durum için verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

Yahu insan ağlamak istiyor bunun gibi durumlarda.

Tatil amacım yok, aksine okula gitmeyi özledim ama hem etraftakilerin aşısız olmaması hem de kronik rahatsızlığım olmadığı için ailem asla göndermeyiz diyorlar.

Dostum sakin ol. Biliyorum bu dönem çok kötü geçiyor ama yapacak bir şey yok. Bu böyle devam ederse bir şey öğrenemeden mezun olacağız. Okulun önlemleri almıştır diye düşünüyorum zaten. Şahsen bizim okul çok titiz.

Dostum sakin ol. Biliyorum bu dönem çok kötü geçiyor ama yapacak bir şey yok. Bu böyle devam ederse bir şey öğrenemeden mezun olacağız. Okulun önlemleri almıştır diye düşünüyorum zaten. Şahsen bizim okul çok titiz.
Arkadaş normal öğrenciler gibi değil. Konuyu okuduğunuzdan emin misiniz? Kronik rahatsızlığı var.

Dostum okul müdürüyle vs. konuş. Ben gitmek istemedğimde dilekçe yazmamı istediler. Dilekçemi yazıp verdim , herhnagi bir sorun olmadı. Zaten kronik rahatsızlıkların olduğu için bir problem olacakğını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı