Okula yol bisikleti ile gidip gelmek

Hocam yol bisikleti biraz yorabilir malum sürekli eğilmeniz gerekebiliyor. Ben yol ile gidip geliyordum sonra şehir bisikletine geçtim. Arkasında çanta koymak için yer de var çok çok rahatladım. Size de öneririm eğer imkanınız varsa.

400 liraya yol bisikleti alabilmek cidden çok iyi. Ama kadro boyu size uygun mu onlara da dikkat edin.

İşte o konuda emin değilim boyum 168 civarı ve 9. sınıfım tam uzama çağı o yüzden ona fazla takılmadım.
Hocam yol bisikleti biraz yorabilir malum sürekli eğilmeniz gerekebiliyor. Ben yol ile gidip geliyordum sonra şehir bisikletine geçtim. Arkasında çanta koymak için yer de var çok çok rahatladım. Size de öneririm eğer imkanınız varsa.

Yol 10 dk o yüzden etkilemez pek.

Evet günlük kullanım için iyi değil fakat zaten benim yolum asfalt ve düz yani yol bisikleti için uygun bir yol.
Yol uygun ama yatay pozisyonda kullanılan bir bisiklet uzun dönemde sizi rahatsız edebilir. Dikey pozisyonda kullanılan şehir bisikletlerini tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

En fazla ne olabilir ki? En kötü onu satar şehir bisikleti alırım sırf bu fiyat iyi diye alıyorum.
Uzun süreli kullanımda sırt ağrısı yapabilir hocam neticede her gün ortalama 30 dk kadar süreceksiniz sırt çantanız da olacak üstelik. Gençsiniz tabi inşallah bir şey olmaz da almışken bir kere almak bence de daha mantıklı. Sizle aynı yoldan geçtiğim için söylüyorum ( yaklaşık 5 km idi benim yol tek yönde ) konforsuz olunca gün boyu etkisi olabilir. Yol bisikletleri inanılmaz konforsuz aletler çünkü ben mosso wildfire dağ bisikletinden geçmiştim. İnanılmaz konforsuz gelmişti. Sonra şehir bisikleti ilaç gibi geldi ve kışın ya da yazın çantayı vs o çanta yerine koymak çok iyiydi. Yoksa terletiyor

@Ömerrrrrr Arkadaş çantasını zaten babasına veriyormuş.
Yine de belli bir mesafe alacak galiba hocam iş yeri tam okulun dibinde değilse. Öyleyse de ben yine konfor açısından şehir bisikleti öneririm kışın mesela palto soğuk olmasına rağmen terletiyordu onu da bagaja atıyordum ben dediğim gibi çok daha konforlu bence. Arkadaşın tercihi tabi her türlü kazasız belasız yollar diliyorum

Geri
Yukarı