Okulda beni rahatsız eden çocuk hakkında ne yapmalıyım?

Sana maddi ve manevi zarar veren birine, ailesini göz önünde bulundurarak merhamet etmeyi düşünmüşsün. Böyle düşünmen güzel bir şey. Ama unutma, merhamet onu hak edene olmalıdır. Sana sırf eğlence için zarar veren birine asla merhamet etme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi bu videoyu atmamın sebebi bu çocuğunda ailesi genci sokağa atmış.
Ama gördüğümüz kadarıyla çocuk etrafına zarar veren biri değil.
Bu çocuk gibi olabilmek varken kendi öyle olmayı seçmiş.

Not: Attığım videodaki genci kesinlikle aşağılamak için atmadım videoyu, geçen günlerde önüme düşmüştü oradan aklıma geldi örnek göstereyim dedim.
Konuyla videonun alakası nedir?

Okuldayken bir çocuk beni sürekli rahatsız ediyordu (ittirme, boyun kilidine alma, enseden tutup yere düşürme vb.) 2-3 gündür sanki 10 yıllık arkadaşmışız gibi bana bunları yapıp duruyordu (çocuk arkadaşımın arkadaşı sadece adını biliyordum) neyse gene aynı şeyleri yaptı, bende artık sinirlendim ve karnının altlarına hafif bir yumruk attım ardından oradan uzaklaştım sarsılmadı bile o derece hafif. Herneyse oradan uzaklaştım ardından çocuk bana yumruk atmak için koşa koşa geldi (koşmadan önce arkadaşım tutmuş yanıma gelemesin diye ona da vurmuş) neyse ardından koşarken önüne geleni dövdü ardından gelip sol gözümün üstlerine sağlam bir yumruk geçirdi, ardından gözlüğümün çerçevesi kırıldı ve lensleri düştü. Ardından orada ki 2 tane hoca bizi gördü, tabii benim ağzım yüzüm dağılmış burnumdan kan gelmişti. Neyse kanı temizledim gözlüğün lenslerini ve çerçevesini buldum müdürün yanına gittik, müdür beni görünce birşey anlatmaya kalmadan çocuğa çok fena bağırdı ve velilerini aradı. Gözlüğün parasını istetmek için okula gittiğimde ise babasının kanser annesinin astım hastası olduğunu öğrendim, normalde zorla parayı alır gözlüğümü yaptırırdım ama ailevi olarak zor durumdalarmış ve parayı zorla almaya vicdanım el vermedi. Sizce parayı zorla almalımıyım, yoksa kendi cebimden mi ödemeliyim?
Serserilik ve zorbalık aynı zamanda keskin kararlarından yoğun psikopati görüyorum. Eğer bu çocuktan para almazsanız hatasından ders çıkarmayacaktır. Ve yaptıkları karşılıksız kaldığı için daha yoğun bir psikopati ruhuna girecektir. O yüzden çocuktan paranızı alın gelecekte yapacağı kötülüklerden saptırmış olursunuz.

Medeni bir şekilde halledebilirsin. Sakin şekilde yanına git, öncelikle bunu önceden yapmadığım için özür dilerim de ve şu hareketi çok nazikçe uygulayarak gönlünü al.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Okuldayken bir çocuk beni sürekli rahatsız ediyordu (ittirme, boyun kilidine alma, enseden tutup yere düşürme vb.) 2-3 gündür sanki 10 yıllık arkadaşmışız gibi bana bunları yapıp duruyordu (çocuk arkadaşımın arkadaşı sadece adını biliyordum) neyse gene aynı şeyleri yaptı, bende artık sinirlendim ve karnının altlarına hafif bir yumruk attım ardından oradan uzaklaştım sarsılmadı bile o derece hafif. Her neyse oradan uzaklaştım ardından çocuk bana yumruk atmak için koşa koşa geldi (koşmadan önce arkadaşım tutmuş yanıma gelemesin diye ona da vurmuş) neyse ardından koşarken önüne geleni dövdü ardından gelip sol gözümün üstlerine sağlam bir yumruk geçirdi, ardından gözlüğümün çerçevesi kırıldı ve lensleri düştü. Ardından oradaki 2 tane hoca bizi gördü, tabii benim ağzım yüzüm dağılmış burnumdan kan gelmişti. Neyse kanı temizledim gözlüğün lenslerini ve çerçevesini buldum müdürün yanına gittik, müdür beni görünce bir şey anlatmaya kalmadan çocuğa çok fena bağırdı ve velilerini aradı. Gözlüğün parasını istetmek için okula gittiğimde ise babasının kanser annesinin astım hastası olduğunu öğrendim, normalde zorla parayı alır gözlüğümü yaptırırdım ama ailevi olarak zor durumdalarmış ve parayı zorla almaya vicdanım el vermedi. Sizce parayı zorla alınır mı? Yoksa kendi cebimden mi ödemeliyim?

Parayı zorla al bence. Eğer sen ona dersini vermezsen hayatta çok daha pis bir insan olacaktır. Yaptıklarının cezası olduğunu bilmeli. Geçmiş olsun bu arada. Bu tarz pislikler her yerde dolu. Annesi/babası hasta deyipte merhamet yapma sakın bu arada. Böyle bir çocuk olduysa anne babası da en az onun kadar pisliktir. Üzgünüm ama toplumumuzdaki gerçek bu. Kimse durduk yere pislik olmuyor.

Bu tarz çok badire atlattım. En mantıklısı şikayet etmek yoksa bunun gibileri 3-5 gün yapmaz sonra geri sataşır. Eğer dövüşmeyi bilmiyorsan hocalarla aranı iyi tutmak böyle durumlarda çok işe yarar.

Geri
Yukarı