Okulda boş yere dersten atan hoca dolayısıyla yok yazılmak

Elterios

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Türkçe hocası çok sinirliydi ve sınıfta biri küfür ettiği halde ona bir şey dememişti (akrabası diye). Sonra arkadaşım geldi bana dokundu "Şurada ne yazıyor?" dedi. Sinirinden bizi dışarı attı ve yoklamada 1 ders yok yazılmadığım halde 2 ders beni yok yazmış dışarıda olduğumuz için, bizi attığı için. Yok yazma hakkı yok atmayadabilirdi sonuçta biz okuldayız ve kapının önündeyiz. Ben ve arkadaşım gelip sınıf defterinde 2 dersteki yok yazılan numaralarımızı sildik. Öyle bir hakkı yok diye sınıf öğretmeniyle de konuştuk "Ailenizi çağırın." falan dediler. "Ben o Türkçeciyle başa çıkamıyorum." dedi. Sonra bir kız gidip Türkçe hocasına soylemiş o da gidip müdür yardımcısına "Numarasını karalamış." demiş. Müdür yardımcısı da "Size tutanak tutacağım." diyor. Bundan once bu durumu yasayan ve numarasını silen 1-2 oğrenci arkadaşım oldu ama onlara bir şey yapmadılar. Kız yüzünden biz de disiplinlik olduk. Peki bu disiplin suçu mu? Ona göre kendimi savunayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün Türkçe hocası çok sinirliydi ve sınıfta biri küfür ettiği halde ona bir şey dememişti (akrabası diye). Sonra arkadaşım geldi bana dokundu "Şurada ne yazıyor?" dedi. Sinirinden bizi dışarı attı ve yoklamada 1 ders yok yazılmadığım halde 2 ders beni yok yazmış dışarıda olduğumuz için, bizi attığı için. Yok yazma hakkı yok atmayadabilirdi sonuçta biz okuldayız ve kapının önündeyiz. Ben ve arkadaşım gelip sınıf defterinde 2 dersteki yok yazılan numaralarımızı sildik. Öyle bir hakkı yok diye sınıf öğretmeniyle de konuştuk "Ailenizi çağırın." falan dediler. "Ben o Türkçeciyle başa çıkamıyorum." dedi. Sonra bir kız gidip Türkçe hocasına soylemiş o da gidip müdür yardımcısına "Numarasını karalamış." demiş. Müdür yardımcısı da "Size tutanak tutacağım." diyor. Bundan once bu durumu yasayan ve numarasını silen 1-2 oğrenci arkadaşım oldu ama onlara bir şey yapmadılar. Kız yüzünden biz de disiplinlik olduk. Peki bu disiplin suçu mu? Ona göre kendimi savunayım.
Yoklamada numara karalamak disiplin suçudur hocam.

Okul belgelerini düzenlemek disiplin suçudur ve okul değişikliği ile sonuçlanır. Aileniz gelsin görüşsün. Hocanızın sizi sınıftan kovma hakkı yok evet ama bu sizin yoklama defterini tahrip etme hakkı vermez.

Disiplin suçu konusundaki madde:
e) Resmî belgelerde değişiklik yapmak; sahte belge düzenlemek ve kullanmak ve başkalarını yararlandırmak.

Müdüre yada müdür yardımcısına gidip olayı onlarla çözmeye çalışsaydınız haklı olurdunuz. Yaptığınız disiplin suçu. Hocanızı yada müdürü ikna edin. Değilse savunmanızda durumu açıklarsınız. İlk cezadan çok bir şey çıkmaz genelde ama bir dahakine kendiniz müdahale etmeyin. Gidin müdürünüze veya aileniz gelsin müdüre, o müdahale etsin.

Haklıyken haksız olmuşsunuz. Daha yapacağınız bir şey yok.

Sınıf defteri resmi evraktır. Onun üzerinde yetkiniz de yok. Numaraları karaladınız diye tutanak tutabilir, hakkıdır ve haklıdır.

Hocam o anki kafamla karalamışım keşke karalamasaydım yoklamayı silirdim ikimizde haksız duruma düştük.

Arkadaşlar bugün Türkçe hocası çok sinirliydi ve sınıfta biri küfür ettiği halde ona bir şey dememişti (akrabası diye). Sonra arkadaşım geldi bana dokundu "şurada ne yazıyor?" dedi. Sinirinden bizi dışarı attı ve yoklamada 1 ders yok yazılmadığım halde 2 ders beni yok yazmış dışarıda olduğumuz için, bizi attığı için. Yok yazma hakkı yok atmayadabilirdi sonuçta biz okuldayız ve kapının önündeyiz. Ben ve arkadaşım gelip sınıf defterinde 2 dersteki yok yazılan numaralarımızı sildik. Öyle bir hakkı yok diye sınıf öğretmeniyle de konuştuk "ailenizi çağırın." falan dediler. "ben o türkçeciyle başa çıkamıyorum." dedi. Sonra bir kız gidip Türkçe hocasına soylemiş o da gidip müdür yardımcısına "numarasını karalamış." demiş. Müdür yardımcısı da "size tutanak tutacağım." diyor. Bundan once bu durumu yasayan ve numarasını silen 1-2 oğrenci arkadaşım oldu ama onlara bir şey yapmadılar. Kız yüzünden biz de disiplinlik olduk. Peki bu disiplin suçu mu? Ona göre kendimi savunayım.

Türkiye'de hala torpil işliyor ya bende buna inanamıyorum. Bir öğrencinin isterse 3. isterse 4. dereceden isterse 10. dereceden akrabası olsun o sınıfta tutulmamalıdır ya öğrenci sınıftayfa öğretmen orada derse girememeli eğer öğretmen okuldaysa öğrenci o okula kayıt yaptıramamalıdır. MEB buna çare bulmalıdır. Ama yetkililerin bizi pek takmayacağını bildiğimden maalesef bu başımıza gelen şeyler devam edecek. Mülakatlarda vs. torpil falan hadi gizli saklı oluyor okullarda akraba torpili herkesin önünde açık bir şekilde yapılıyor. Akrabası diye ona neden kıyak yapıp küfüre susturmuyorda başka öğrenciyi atıyor kendini ne sanıyor belli değil. Bunu yapan hoca çoo rahat sınavlarda da torpilini yapar.

Ha MEB muhtemelen resmi evraklara dahi baska muhtemelen akraba olduklarını göremeyecektir yani suç sisteminde değil tamamen ancak bunları kesinlikle birine bildirin zira torpilin büyüğü küçüğü olmaz. Bir de 23. yüzyılda bir ülkede hala bunları tartışıyor olmamız bence normal değil.

Geri
Yukarı