Okulda boş yere dersten atan hoca dolayısıyla yok yazılmak

Git CİMER'e şikayet et, o iyi bir cezayı hak ediyor.

Tutanak yersem şikayet edeceğim hocam zaten okulda öğrenciler hakkını aramadığı için hocalar öğrencilere istediğini yapabiliyor hocaların öğrencilerin yakasından tutup duvara vurmalarını müdür yardımcısının öğrencileri dövmesini bile görüyorum öyle bir derece yobaz bir okuldayım.

CİMER işi gereksiz uzatır ailesiyle görüşsun sonucunda olan şeylere göre CİMER'e başvurabilir çünkü şu an iki tarafında suçu varmış gibi görünüyor.

Hocam zaten herhalde hocanın bizi sınıftan atıp yok yazmasıda suc keşke karalamasaydım yoku silebilirdim kendimi haksız duruma düşürdüm boşuna.

Dostum ikisi ayrı şey. Öğretmenin sınıftan öğrenciyi kovması ayrı bir konu senin belgede sahtecilik suçu işlemen başka. Hukuk ama o bunu yaptı ben bunu yaptım diye işlemiyor maalesef. Ailenize düzgün, tarafsızca anlatın olayı sizde bizde biliyoruz ki sadece arkadaşınız "şurada ne yazıyordu" dediği için sınıftan kovulmadınız, derste konuştuğunuz için kovuldunuz başkasının kovulmamış olması veya göz yumulmuş olması size de göz yumulacağı anlamına gelmiyor. Aileniz gelsin görüşsün, özür dileyin geçsin bitsin bu olay.

Sizin yorumunuz tamamen öğretmen ağzından olmuş. Tek taraflı yorum yani, burada akranlar arası kayırmacılık var ve bu travmaya gidecek kadar kötü bir durumdur. Aslında direkt torpil diyebiliriz. Eğer küfürü gerçekten öğretmen duyduysa ve gidip gözünün içine baka baka ona bir şey demeyip konuşanları atıyorsa burada oda bir suça ve vesileye karışmış demektir. Aynısı senin başına da gelebilir mesela senin başına gelmezse torununa gelebilir.

Tabii bu benim konu sahibinin ağzından çıkanlarla söylediğim şeyler farklı anlaşılmaya müsait bir konu. Konu sahibi abartıyorda olabilir böyle bir şey ise veya troll konuysa yorumlarımı kaale almayın.

Son düzenleme:
Öğrenciyi dersten atmak suç aynı konuyu bende açmıştım. Türk Ceza Kanunu'nun ‘‘Eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi" başlıklı 112. maddesinde; yazıyor. Heleki sizi yok yazdıysa o ayrı bir suç. Velinizin okula gidip müdürle konuşup göz korkutması gerek.

Dostum ikisi ayrı şey. Öğretmenin sınıftan öğrenciyi kovması ayrı bir konu senin belgede sahtecilik suçu işlemen başka. Hukuk ama o bunu yaptı ben bunu yaptım diye işlemiyor maalesef. Ailenize düzgün, tarafsızca anlatın olayı sizde bizde biliyoruz ki sadece arkadaşınız "şurada ne yazıyordu" dediği için sınıftan kovulmadınız, derste konuştuğunuz için kovuldunuz başkasının kovulmamış olması veya göz yumulmuş olması size de göz yumulacağı anlamına gelmiyor. Aileniz gelsin görüşsün, özür dileyin geçsin bitsin bu olay.

Hocam hadi konuşmadığıma inanmıyorsunuz çocuğun küfür edipte hocanın tamam demesi neye giriyor peki konuştuğum için bile beni dersten atma hakkına sahip olamaz hoca.

Tutanak yersem şikayet edeceğim hocam zaten okulda öğrenciler hakkını aramadığı için hocalar öğrencilere istediğini yapabiliyor hocaların öğrencilerin yakasından tutup duvara vurmalarını müdür yardımcısının öğrencileri dövmesini bile görüyorum öyle bir derece yobaz bir okuldayım.

Hocam zaten herhalde hocanın bizi sınıftan atıp yok yazmasıda suc keşke karalamasaydım yoku silebilirdim kendimi haksız duruma düşürdüm boşuna.

Hocanın sınıftan atması suça girmez bu arada onu çoğu hoca yapıyor ama yok yazması ekstra olmuş. Normalde bizim hocalarda yapardı ama var sayardı aşırı kin etmişsiniz.

Sizin yorumunuz tamamen öğretmen ağzından olmuş. Tek taraflı yorum yani, burada akranlar arası kayırmacılıo var ve bu travmaya gidecek kadar kötü bir durumdur. Aslında direkt torpil diyebiliriz. Eğer küfürü gerçekten öğretmen duyduysa ve gidip gözünün içine baka baka ona bir şey demeyip konuşanları atıyorsa burada oda bir suça ve vesileye karışmış demektir. Aynısı senin başına da gelebilir mesela senin başına gelmezse torununa gelebilir.
Canım kardeşim benim bu ülkenin her noktasında kayırmacılık var, torpil var her noktasında işi sulandırma var. Sen bu suda yolunu bulamıyorsan böyle boğulursun, bu sistem ile bir lise öğrencisi mücadele demez bu arkadaş mezun olacak işine gücüne bakacak gidecek kendi çocuğun hakkını savunacak böyle böyle düzelecek. Bizde lise okuduk bizi de yok yazdılar ama hiç defteri karalamayı düşünmedik çünkü bunu yanlış olduğunu algılayabilecek düşüncel yetilere sahiptik. Başkaları yanlış yapıyor diye bizde yanlış yapmayı tercih etmedik.

Hocam hadi konuşmadığıma inanmıyorsunuz çocuğun küfür edipte hocanın tamam demesi neye giriyor peki konuştuğum için bile beni dersten atma hakkına sahip olamaz hoca.

Bak tekrar söylüyorum hiçbir koşulda öğretmen bir öğrenciyi sınıftan atamaz ama hocanın sizi sınıftan atması sizin yoklama defterini tahrip ettiğiniz gerçeğini değiştirmiyor. Siz her adaletsizlik yapan kişiye adaletsizlikle karşılık verecekseniz ohoo işimiz var, batman misiniz siz ? O çocuğun küfür etmesi ile sizin yaptığınızın alakası dahi yok. Aileniz gelsin konuşun, özür dileyin bir daha olmaz deyin yolunuza bakın.

Arkadaşlar bugün Türkçe hocası çok sinirliydi ve sınıfta biri küfür ettiği halde ona bir şey dememişti (akrabası diye). Sonra arkadaşım geldi bana dokundu "Şurada ne yazıyor?" dedi. Sinirinden bizi dışarı attı ve yoklamada 1 ders yok yazılmadığım halde 2 ders beni yok yazmış dışarıda olduğumuz için, bizi attığı için. Yok yazma hakkı yok atmayadabilirdi sonuçta biz okuldayız ve kapının önündeyiz. Ben ve arkadaşım gelip sınıf defterinde 2 dersteki yok yazılan numaralarımızı sildik. Öyle bir hakkı yok diye sınıf öğretmeniyle de konuştuk "Ailenizi çağırın." falan dediler. "Ben o Türkçeciyle başa çıkamıyorum." dedi. Sonra bir kız gidip Türkçe hocasına soylemiş o da gidip müdür yardımcısına "Numarasını karalamış." demiş. Müdür yardımcısı da "Size tutanak tutacağım." diyor. Bundan once bu durumu yasayan ve numarasını silen 1-2 oğrenci arkadaşım oldu ama onlara bir şey yapmadılar. Kız yüzünden biz de disiplinlik olduk. Peki bu disiplin suçu mu? Ona göre kendimi savunayım.

Evet resmi belgede yetkisiz değişiklik yapmak disiplin suçu. Böyle bir durumda müdür ile görüşüp gerekirse ailenize veya CİMER'e şikayet edip yetkililerin değişikliği yapmasını sağlamalısın.

Bu disiplin suçu fakat hocada hatalı. Ailene söyle gelip okulda biraz ilçe milli eğitime/cimer e şikayet edeceğim diye arıza çıkarsın hemen düzeltirler. Ama senin disiplin olayın tamamen müdür insiyatifinde.

Hocanın sınıftan atması suça girmez bu arada onu çoğu hoca yapıyor ama yok yazması ekstra olmuş. Normalde bizim hocalarda yapardı ama var sayardı aşırı kin etmişsiniz.

Hocam hoca zaten ilk geldiğinden beri bana seni sevmedim diyordu derste birine bir şey desem bile bağırıp cevap veriyordu bana kin beslediği AP açık ortadada anlık bir siniri ile bunu yapmaya hakkı yok (abartmıyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı