Okulda çok sıkılmak

En iyisi ben bir telefon edineyim onla uğraşayım. Ama telefon edinecek paramda yok mis gibi. Zaten telefon olsa ben neler yaparım neler ama maalesef yok.

@416274 Senin dediğini çok iyi anlıyorum. Koskocaman okulda sadece 3 tane samimi arkadaşım var ve bu özgüven eksikliğinden değil. Kafalar uyuşmuyor abi. Salak saçma tipler var işleri güçleri karı kız, derste kargaşa çıkarmak, kawga dövüJ. Boş ver hiç olmaması daha iyidir. :D

@416274 Senin dediğini çok iyi anlıyorum. Koskocaman okulda sadece 3 tane samimi arkadaşım var ve bu özgüven eksikliğinden değil. Kafalar uyuşmuyor abi. Salak saçma tipler var işleri güçleri karı kız, derste kargaşa çıkarmak, kawga dövüJ. Boş ver hiç olmaması daha iyidir. :D
Keşke işleri karı kız olsa. Onlar da yok. Hepsi direkt "Average TikTok enjoyer."

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım siyasi içerikli ya da sakıncalı görülen bir kitap okudunuz.
Metro 2033'tü yanlış hatırlamıyorsam. Kitap değil, okumam olaydı. Başkaları gibi konuşup dersi dinlemesem sorun yoktu. Hoca sorunluydu.
Hocam sizin döneminiz veya okulunuz kötüymüş. Bizim sınıfta çocuklar telefon ile oyun oynuyorlar sıra altından hocalar görüyor ama bir şey demiyor.
Tek hocaydı. Başka hocaların başka kötülükleri de oldu ama kitap okumaya disipline yollayacak seviyeye çıkmadı hiçbiri.
Satranç oynamama bir şey demeyen hocam oldu. Direkt kendisi ile satranç oynayıp dersi kaynattığım hocam oldu. Derste masanın üzerine oturduğum, hatta yılın ilerleyen zamanlarında onun da gelip oturduğu, beraber mobil oyun oynadığımız hocam da oldu. İnsanlık başka bir şey.

Kendini tamamen soyutlama tiktokçularla can ciğer ol demiyorum sohbetini konuşmanı ortalama düzeyde tut. Ne bileyim her sınıfın bir soru çözen zekisi vardır ara sıra soru sor. Kendini soyutlarsan kimseyle arkadaş olamamaya devam edeceksin tiktokçuda olsa orta noktada buluştuğunuz konular olması lazım illaki. Benim de ortaokulda çok iyi kafa dengi arkadaşlarım vardı ama lisede yok. Sana dediğim gibi yapıyorum bende tabii fen lisesi olduğu için benim için daha kolay oluyor. Yoksa duvara baka baka teneffüste tek başına gezerek geçmez o okul. Bende zamanında teneffüste boş boş tek başıma gezdim sadece arkadaş bulma konusunda daha şanslıydım. Nitelikli liselerin en iyi avantajı da ortamının iyileşmesi okul tuvaletinde 20 kişinin sigara içtiği yerlerde şu anki durumundan kötü olacağını varsayıyorum gene her şey aynı noktaya çıkıyor çalışman lazım.

Kitaplarda harita olur Türkiye veya dünya haritası sınırların üzerinden geç ben öyle yapıyorum ve benim de arkadaşım yok her günüm aynı ve boş geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı