Okulda devamsızlık yapan öğrencilere para cezası

TheCombox

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Gereksiz. Para cezası yerine okuldan atmak daha mantıklı. Sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin zaten okumaya niyeti yok, öyle gezmek olsun diye gelip giderler arada. Önemli sebepten gelmeyenler hastalıksa rapor aileviyse müdürden izin almalılar. Eğitim anlayışı yerlerde yakında nefes alışımızdan bile para kesecekler herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bazı arkadaşlar gerçekten boş konuşuyor. Kimsenin devamsızlık yapıp yapmayacağına kimse karar veremez niyeti olsun olmasın. Baştakilere gelecek olursak onların arkasında böyle koyunlar olduğu sürece yakında nefes vergiside kesecekler.

Hocam yalnız ben en çok ailelere üzülüyorum. Niyeti olsun olmasın diyorsun fakat boş boş okula gidip gelmenin ne anlamı var peki? Onlar için harap olan yeri gelince ise maddi konuda sıkıntıya giren o kadar aile var sırf çocuğu okusun diye. Okula 20 gün 30 gün ardı ardına devamsızlık yapan çocuk özel bir sıkıntısı olmadığı sürece okumaya niyetli değildir. Boşuna MEB ve aileler yorulacağına bırakın okumasınlar masraf da çıkmasın boş yere.

Hocam yalnız ben en çok ailelere üzülüyorum. Niyeti olsun olmasın diyorsun fakat boş boş okula gidip gelmenin ne anlamı var peki? Onlar için harap olan yeri gelince ise maddi konuda sıkıntıya giren o kadar aile var sırf çocuğu okusun diye. Okula 20 gün 30 gün ardı ardına devamsızlık yapan çocuk özel bir sıkıntısı olmadığı sürece okumaya niyetli değildir. Boşuna MEB ve aileler yorulacağına bırakın okumasınlar masraf da çıkmasın boş yere.
Öyle öğrenciler okuldan atılıyor ama bu sistemle onlara para cezası verilecek.

Öyle öğrenciler okuldan atılıyor ama bu sistemle onlara para cezası verilecek.

Açıkcası benim okulumda var öylesi 30 güne yakın gelmedi sınıfta da kalmadı okuldan da atılmadı. Para cezası saçmalık ama artık cezayı duyunca okumayacak çocuklar okuldan alınır en azından. Yanlış anlaşılmasın bende cahil bir nesil yetişsin istemem ama çocuk okumak istemiyorsa da zorlamak saçma.

Geri
Yukarı