Okulda öğrencilere zorla marş okutmak normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

297689

Hectopat
Makaleler
1
Geri kalmış bir ülkenin ritüelidir. Okumak isteyen okur, okumak istemeyen okumaz. Olay basittir aslında. Biraz geçmişe gidelim: Türk andı için de aynısı geçerli. Türk andının kaldırılması "kısmen" doğru bir karardır. Artık zorla okutulamıyor ama okumak isteyen de okuyamıyor. Sizin bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Geri kalmış bir ülkenin ritüelidir. Okumak isteyen okur, okumak istemeyen okumaz. Olay basittir aslında. Biraz geçmişe gidelim: Türk andı için de aynısı geçerli. Türk andının kaldırılması "kısmen" doğru bir karardır. Artık zorla okutulamıyor ama okumak isteyen de okuyamıyor. Sizin bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Haklısınız, her ülkede yok bu ancak öğrencilere Türklük kavramını aşılamak için iyi.

Zorla yapılıyor bu. Mesela ben istemiyorum. Okumak isteyenlere engel olmuyorum da. Türklük gibi kavramlar da önemsiz benim için.

Türk değil misiniz?
Ve bu arada sadece sen türklüğü önemsemiyorsun diye karşı çıkılamaz 500 kişilik okulda 10 kişi vardır senin gibi. Acaba senin atan (eğer Türksen) Çanakkale'de, Sakarya'da, doğuda şehit olurken kendi soyundan böyle bir insan geleceğini düşünmüş müdür?

Sözde modernlik adına yapmadığınız zırvalık ve gereksiz hareket kalmadı. İstiklal Marşı hakkında konuşmak yerine daha gerekli konular hakkında konuşun. Geri kalmış ülkeler dediğin Avrupa'da ve Amerika da insanlar kültürlerine ve tarihlerine çok bağlılar. Bu ülkenin bağımsızlığı kolay kazanılmamıştır. Bir zahmet 1 dakikanı ayır ve oku.

Put gibi iki dakika boyunca ayakta dikilmek istemiyorum.
Atalarına saygılı ol biraz. Senin dedelerin, ninelerin; senin özgürlüğün, bizim özgürlüğümüz için canı pahasına savaşmış. Onları haftada 2 kere anmak bu kadar zoruna gitmemeli bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı