Okulda dışlanıyorsunuz gibi hissetmek

Docthirst

Kilopat
Daha fazla  
Bugün okulun ikinci günüydü. İlk gün 3-4 kişi kaynaştık, güzel de geçti. Bugün ayrıyeten 2 kişiyle daha tanıştık fakat onlar gelince sanki beni dışlamışlar gibi hissettim. 2 kişiden biri dışlıyor gibiydi beni, neden anlamadım. Giderken falan bana da selam vermedi. Bahsettiğim grupta sohbeti birden benimle azalttı, ben de anlamadım. Okul zaten haftada 2 gün yüz yüze. Haftaya görüşeceğiz yüz yüze ama gene yanlarına mı gitmek mantıklı sizce? 1-2 günden herkes gruplaştı resmen. İleride hepsi dağılır klişesini biliyorum ama yalnız da kalmak istemiyorum. Tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik insanları küçük görerek kendini havalı sanan kibirli insan modeli. Öyle olan birkaç kişiyi direkt olarak hayatımdan çıkardım.

Dostum madem konuyu açmışsın ben de bir şeyler anlatayım, eski bir dostum vardı, çok yakındık yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi diyeyim hatta. Lisede de aynı sınıfa düştük ve yeni 3 arkadaş buldu, 4 kişi beraber takılıyorlar. Herhangi bir davet falan almadım buluşmaya falan, geçen gelmiş biri diyorki çok asosyalsin, bizimle takılmıyorsun falan. Sınıfta büyük gruplaşma var, ben yalnız kurt gibi takılıyorum ortalarda.
Sana tavsiyem bence okul arkadaşlıklarına pek değer verme, çoğu sanal arkadaşım onlardan daha samimi. Hem okulda öğrencilerle samimi olmak derslerine pek olumlu yansımıyor, tecrübeyle sabit.

Benden hepinize bir adet tavsiye sizi seven sayan insanları görmezden gelmeyin onlara iyi davranın gidip iki yüzlü, çıkarcı, satıcı, fena insanlar ile arkadaşlık kurmayın üzülen yine siz olursunuz.

Dostum madem konuyu açmışsın ben de bir şeyler anlatayım, eski bir dostum vardı, çok yakındık yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi diyeyim hatta. Lisede de aynı sınıfa düştük ve yeni 3 arkadaş buldu, 4 kişi beraber takılıyorlar. Herhangi bir davet falan almadım buluşmaya falan, geçen gelmiş biri diyorki çok asosyalsin, bizimle takılmıyorsun falan. Sınıfta büyük gruplaşma var, ben yalnız kurt gibi takılıyorum ortalarda.
Sana tavsiyem bence okul arkadaşlıklarına pek değer verme, çoğu sanal arkadaşım onlardan daha samimi. Hem okulda öğrencilerle samimi olmak derslerine pek olumlu yansımıyor, tecrübeyle sabit.
Böyle şanssız durumlar bir sınıftaki 1-2 kişinin başına gelebiliyor. Asosyal değiller fakat çevre şartlarının mağdurları. Diğer sınıflarda öyle yalnız kurt takılan 1-2 öğrenci bulursan onlarla arkadaşlık edebilirsin, en mantıklı çözüm bu gibi.

Aklınızdaki arkadaşlık teletabiler gibi içli dışlı olmak değilse akışına bırakın. Kafanızda bir şeyler kurup modunuzu düşürmeyin. Gruptaki herhangi bir kişi diğer herkesle aynı şekilde samimi olamaz.

Geri
Yukarı