Başaramayacak gibi hissetmek

ErrorCorrection

Decipat
Özellikle İngilizce çalışınca benden çok daha iyi konuşan kişileri görünce çok kıskanıyorum ve bende zorluyorum ama yapamıyorum.
Ve öğrenemeyeceğim gibi düşünüyorum. Zaman alacağını biliyorum ama çalışırken sürekli böyle hissediyorum.
Tavsiye verir misiniz? Bu tür anlarda motivasyonumu nasıl ayakta tutabilirim?

Özellikle İngilizce çalışınca benden çok daha iyi konuşan kişileri görünce çok kıskanıyorum ve bende zorluyorum ama yapamıyorum.
Ve öğrenemeyeceğim gibi düşünüyorum. Zaman alacağını biliyorum ama çalışırken sürekli böyle hissediyorum.
Tavsiye verir misiniz? Bu tür anlarda motivasyonumu nasıl ayakta tutabilirim?

Onlarda doğar doğmaz İngilizce öğrenmediler çalıştılar ama sen bir yere gelmişin hiç İngilizce konuşamayanlar var moral bozmak yok devam. Azimle çalışan.

Hocam mesela adequate kelimesinden nasıl bir kodlama yapabilirim?

Anlamlı bir şey olacak değil 2 3 kelimeyi birleştir saçma bir şey çıksın. "adeta" mesela orada ilk gördügüm kodlama adetanın beynindeki karşılıgı "yeterli" kodlamayı yaparsan aklına gelir bu yeterli demek miş bu diye.

Ör veriyorum tabii.

Anlamlı bir şey olacak değil 2 3 kelimeyi birleştir saçma bir şey çıksın. "adeta" mesela orada ilk gördügüm kodlama adetanın beynindeki karşılıgı "yeterli" kodlamayı yaparsan aklına gelir bu yeterli demek miş bu diye.

Ör veriyorum tabii.

Hocam ama 500 tane kelimede akılda kalmaz ki. Bazen bir kelime öğrenirken kesin bu benim aklımda kalmaz diyorum bazen :(

Hocam ama 500 tane kelimede akılda kalmaz ki. Bazen bir kelime öğrenirken kesin bu benim aklımda kalmaz diyorum bazen :(

İşte orası hafızaya girer çalışmak lazım ama evde öğreniyorsun sanırım kursa falan gidebilirsin.
Evde olunca zorunluluk hissetmiyorsun kurs olunca para verdigin için boşa gitmesin diye azim geliyor.

En azından bende böyle bazı şeylerde:D

Yeni konular

Geri
Yukarı