Okulda arkadaşlar tarafından aşağılandığını hissetmek

balkann

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, şu an lise dönemindeyim erkeğim. Öncelikle konuya şöyle başlayayım eski ortaokulumda o popüler çocuklardan biriydim arkadaşlarımı seviyordum iyi arkadaşlıklar kurmuştum fakat lisede bunların bir kısmının tersi oluyor. Lisede okula ilk başladığım gün sınıfta sessiz sakin duran çocuktum okulun yarisi birbirini taniyordu fakat benim tanidigim hiç kimse yoktu. Neyse ilk hafta böyle sessiz çocuk olarak kaldım ikinci hafta acildim artık arkadaşlarım vardı ve seviyordum hepsini fakat birkaç hafta sonra yavaş yavaş aşağılanmaya başladım. Dışlanma tarzı gibi değil arkadaş arasında seninle ilgili sürekli seni aşağılayacak espriler yapılması. Arkadaş ortamında herkes birbiri ile böyle şakalaşıyordu fakat geçen bu sürede en çok bana yüklenildiğini anladım. Arkadaşlarıma anlattığım anilarim alay konusu oluyordu elbette bizde diğerlerine yapıyorduk arkadaş arasinda oluyor fakat derslerde vs. her gün ayni aniyla alay edilince ve zayif gibi gozuktugum icin ustume yuklenilince canim sikildi açıkçası. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende de öyle geçti. Sınıfını değiştirebilirsin. O da olmazsa mecbur okulunu değiştireceksin ya da bunlara katlanacaksın başka çaren yok ben sana söyleyim. Ben sınıf değiştirdim şu an gayet memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende de öyle geçti. Sınıfını değiştirebilirsin. O da olmazsa mecbur okulunu değiştireceksin ya da bunlara katlanacaksın başka çaren yok ben sana söyleyim. Ben sınıf değiştirdim şu an gayet memnunum.
Arkadaşlarımı seviyorum diğer sınıflar daha kötü fakat biraz alay ediliyor dışlanma gibi bir durum yok şuan.

Geri
Yukarı