Okulda hiç arkadaşım yok

gördüklerine rağmen halen bir arkadaş arayışı içinde.
Arkadaşlık yönünde benim önerim ilk olarak kızlarla iletişime geçmesi olur zaten kızlar arkadaşlarını birbirleri ile tanıştırmayı sever. Yani en azından o yaşlarda. Bir tane kız arkadaş bulabilirsen sonrası çorap söküğü gibi gelir. Kız arkadaşı nasıl bulacağım dersen de böyle şeyler anlık olarak gelişir sınıfta eğer kız varsa onlar konuşurken muhabbete dahil olabilirsin. Fakat kendinden emin bir şekilde dahil ol. Yüzüne gözüne bulaştırma.

Arkadaşlık yönünde benim önerim ilk olarak kızlarla iletişime geçmesi olur zaten kızlar arkadaşlarını birbirleri ile tanıştırmayı sever. Yani en azından o yaşlarda. Bir tane kız arkadaş bulabilirsen sonrası çorap söküğü gibi gelir. Kız arkadaşı nasıl bulacağım dersen de böyle şeyler anlık olarak gelişir sınıfta eğer kız varsa onlar konuşurken muhabbete dahil olabilirsin. Fakat kendinden emin bir şekilde dahil ol. Yüzüne gözüne bulaştırma.

Evet bakın bu iyi bir çözüm önerisi arkadaş utangaç olduğu için biraz zor olabilir onun açısından ama en fazla konuyu keserler korkacak bir şey yok günümüzde iletişim kurmak, arkadaş olmayı istemek kötü bir şey değil ya.

@Fıxter hepimiz geçtik bu yollardan ama böyle bir şey yaşamadık.
Gerçekten diğer insanların ne önemi olabilir diye düşünüyorum böyle şeyler görünce.
Çok mu sevgi dolu büyüdüler de herkesi bu kadar çok seviyorlar.

@Fıxter hepimiz geçtik bu yollardan ama böyle bir şey yaşamadık.
Gerçekten diğer insanların ne önemi olabilir diye düşünüyorum böyle şeyler görünce.
Çok mu sevgi dolu büyüdüler de herkesi bu kadar çok seviyorlar.

Herkes farklı işte dostum mesela bende arkadaşlarımdan çok çektim ama sınıf da ki herkesle aramda genelde iyiydi herkes aynı şekilde atlatamıyor işte.

Bende yüzümü sevmezdim ama umursamazdım herkes farklı işte.

Tenefüslerde sıramda yatar yada boş boş otururum genellikle. Tipimin kötü olduğu, "Evrimleşememiş bir orangutan" olduğum söylenir. Derslerde söz istemem genelde. Ve benle uğraşırlardı, ben tepki göstermeye başlayıncaya kadar.

Bu durumu değiştirmek senin elinde. Umursamazsan, "Ben kendimi seviyorum, başkalarının beni sevmesine gerek yok." kafasında yaşarsan senin için çok daha kolay olur. Seninle uğraşanlar için yapabileceğin şey çok basit; bağıracaksın. İşe yaramadı mı? Dayak yiyeceğini bile bile farklı yöntemlere başvuracaksın. Korkarak, utanarak bir yere varamazsın.

Merhaba, geçen sene meslek lisesinde okuyordum bu sene babamın isteğiyle koleje geçtim. Fakat okulda hiç arkadaşım yok. Tenefüslerde tek başıma oturuyorum, bazen tuvalette tenefüsün bitmesini bekliyorum. Çekingenim derste söz istemeye utanıyorum ve arkamda oturan arkadaşım sürekli derste kağıt atıyor, uç atıyor atma diyorum gene yapıyor. Yarın sınıf öğretmeninden yerimi değiştirmesini isteyeceğim. Sınıftaki herkes çok çocukca davranıyor. Ve burnumdan utandığım için yemekhanede yemek bile yiyemiyorum herkesin gitmesini bekliyorum. Estetik olacak param yok. Notlarım fazla düşük ve ocak ayında deneme sınavım var. Ne yapmam gerek? Seneye meslek lisesine dönmeliyim orada en azından arkadaşlarım var. Ve estetik konusunda yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.
12 sene boyunca bende tek takıldım. Etrafımdakilerin benimle aynı kafada olmadığı için kimseyle arkadaşlık kurmak istemedim.

Sevgili arkadaşım öncelikle bu anlatığın durum zaman zaman herkesin okul hayatında başına gelen bir musibet. Sana önereceğim biraz sosyal ol içine kapanma okulun kursu olur ya da okulda takımlar var onlara gir oralardan arkadaş edin ha tabii bir önerim daha var onlar çocukça davranıyor ise sende çocukça davran😀

Kafana takma onu. Senin gibi düşünen 1 kişi bulursun. Ona yanaş bu kadar. 1 kişi daha gelir yanınıza konuşursunuz. Bazı tenefüsler al sana arkadaş. Şımarık olanlara fazla yaklaşma. Yaklaşıyorsan da sende şımarık ol. Tek yaklaşma onlara yanında biri olsun. Kafana takmaya değmez. Kedi al eve besle. Allaha emanet ol. Yemek yeme şeylerini zamana bırak zamanla. Hiç olmuyorsa başka okula geç. Okul dolu.

Geri
Yukarı