Okulda öğretmenin öğrenciye psikolojik taciz uygulaması

Bu tarz bir durum ara sıra sınıf içi atışmalarda yaşandı ve sürekli disiplin suçuyla tehdit edildik. Kimi zaman bir arkadaş eşya getirmediği zamanda aşağılamanın yanı sıra, disipline vermediğime şükredin diyerek olaydan sıyrılıp durdu. Kimi zaman bir öğrenciyi mağdur öğrenciyi haksız düşürmek amaçlı "haksız mıyım kızım/oğlum?'' diyerek kendi çıkarınca konuşturdu. Bu sürekli devam edince doğrudan öğretmenle konuşma kararı almadık.

Belli ki hocada bir eziklik psikolojisi var. Var ki sizi hep aşağılamaya çalışmış ve kendini hep haklı görmek istediği için destek beklemiş. Bunun bir farklısını 6. sınıfta yaşamıştım. Hoca öğle arasında bizi bırakmıyordu ders işliyordu bir de "sen salak mısın, mal mısın?" falan diyordu. Bizde hocayla konuşmadan direkt müdüre gittik ve kadın sonraki hafta okuldan atılmıştı. Ve ağlayarak yanımıza gelip çaktırmadan beni ekmeğimden yaptınız memnun musunuz demeye çalışmıştı. Hala aklımda o olay. O yüzden size konuşun dedim. Ama tabii ki sizin bileceğiniz iş.

Belli ki hocada bir eziklik psikolojisi var. Var ki sizi hep aşağılamaya çalışmış ve kendini hep haklı görmek istediği için destek beklemiş. Bunun bir farklısını 6. sınıfta yaşamıştım. Hoca öğle arasında bizi bırakmıyordu ders işliyordu bir de "sen salak mısın, mal mısın?" falan diyordu. Bizde hocayla konuşmadan direkt müdüre gittik ve kadın sonraki hafta okuldan atılmıştı. Ve ağlayarak yanımıza gelip çaktırmadan beni ekmeğimden yaptınız memnun musunuz demeye çalışmıştı. Hala aklımda o olay. O yüzden size konuşun dedim. Ama tabii ki sizin bileceğiniz iş.

Anlıyorum, çünkü bahsettiğiniz kişinin birebir kopyasıyla ders işliyorum. Umarım aynı karar bizim okulumuzda da verilir. Sanırım en iyisi yarın idareye olmazsa ilçe eğitim bakanlığına başvurmak olacak. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı