Okulda saç uzatmak

Ailenin saçına karşı olması ayrı, okulun hakkı olmadığı halde karışması ayrı. Sen yine de önce ailene söyle onların haberi olmadan iş yapma. 18 yaşına gelinceye kadar velin onlar. Yardımcı olmazlarsa ya da takmazlarsa ilçe milli eğitime, onlar yardımcı olmazsa il milli eğitime onlar da olmazsa direkt milli eğitim bakanlığına şikayet edebilirsin. Yine sonuç alamazsan CİMER'e.
Müdür ve Müdür Yardımcısı pek karışmadı şu ana kadar saçıma.Sadece girişlerde birkaç hoca tuttu onları da ''kestiririm,kestireceğim'' deyip geçiştirdim.Sınıf arkadaşımın saçı kulak hizasını geçti diye müdür odasına çağırıp zorla keseceğini,kesmez ise disiplin uygulayacağını söyledi.Disiplin kurallarını okudum,saçın uzunluğuna karışan herhangi bir kural yok.Bu müdür kafasına göre kural koyup duruyor.Adamlar okula bıçak,muşta tarzı eşyalar getirse de sırf saçım uzun diye bana takıyor.Özellikle bazı hocalar tenefüs zamanlarında koridorda gezinirken bile durdurup saçını kestireceksin diye zorluyorlar.Müdürü şikayet etmekten ise hocalara yapabileceğim bir şey yok mudur?

bana da diyorlar tamam hocam kesicem diyip geçiyorum birgün derste bağlamıştım ve müdür geldiğinde unutmuştum sınıfın içinde 5 dk aşağılayıp fırça attı tm de geç hiçbir şey yapamıyorlar salla.
Zaten genelde bunu yapıyorum fakat son zamanlarda baya taktıklar.Özellikle birkaç hoca okulda yürümeme bile izin vermiyorlar.

Saçın uzun olup kısa olmasının kişilik değişikliğine yol açtığını sanmıyorum ders başarısını etkilediğini de pek sanmıyorum peki neden yasaklanmış okulunda?

Özel okulda zerre karışmıyorlar. Ben yeni özel okula geçtim bugün ilk günümdü. Bir çocuk saçını o kadar uzatmış ki, kız sandım çocuğu :D Arkadan kız sanıyorsun yüzünü görünce belli oluyor.

Saçın uzun olup kısa olmasının kişilik değişikliğine yol açtığını sanmıyorum ders başarısını etkilediğini de pek sanmıyorum peki neden yasaklanmış okulunda?
Aynı düşüncedeyim fakat hocalara bir türlü anlatamıyorum.Saçım aşırı derece uzun olsa yine anlarım fakat kulak hizasında.Kısa saç yakışsa kestiririm fakat kendimi uzun saç ile daha rahat hissediyorum.Derslerimde hiçbir sorun yok hocalarla aram iyidir ama bu geri kafalı toplum yüzünden garip yasaklar geliyor.

O zaman hocaları müdüre şikayet edeceksin. Müdür de buna sessiz kalıyorsa müdürü de şikayet edeceksin.
Müdür zaten beni görse kendisi kestir der hiç uğraşamam şikayet ile.Mecbur mezun olana kadar geçiştirmekten başka çarem yok.

Aynı düşüncedeyim fakat hocalara bir türlü anlatamıyorum.Saçım aşırı derece uzun olsa yine anlarım fakat kulak hizasında.Kısa saç yakışsa kestiririm fakat kendimi uzun saç ile daha rahat hissediyorum.Derslerimde hiçbir sorun yok hocalarla aram iyidir ama bu geri kafalı toplum yüzünden garip yasaklar geliyor.

Müdür zaten beni görse kendisi kestir der hiç uğraşamam şikayet ile.Mecbur mezun olana kadar geçiştirmekten başka çarem yok.
Aynı şekilde bendede uzun saç aşırı sevmesemde kısa saç yakışmıyor yanaklar tombullaşıyor direk göze batıyor ayrıca kıyaslama yapmıyorum ama kızlar istediği kadar uzatıyor bağlıyor ben kısa saçı bile bağlayınca sorun oluyor gerçekten çok saçma gün geçtikçe hocalara ve müdürlere olan saygım azalıyor.

Evet arkadaşlar gün geldi çattı müdür saçımı gördü :D.Boş dersimize yoklama almaya geldi,benle birlikte bir arkadaşı daha (saçı benden daha uzun) kendi odasına çağırdı.Gittiğimde ailemin numarasını falan aldılar,kendisine de dedim aileme söyleyebilir hiçbir fark yaratmaz.Eğer kestirmeyip uzatmaya devam edersem disiplin suçuna girer mi? Veya okul kurallarında böyle bir yasak cidden var mı? Araştırdığıma göre okullarda uzun saç yasak değil.Bu müdür kendi kafasından kural mı koyuyor? Cidden okul kurallarında böyle bir şey yok ise bir daha ki sefere çağırdığında yüzüne karşı da söylerim bunu.Cidden böyle bir kural var mı yoksa bu müdür kendi kafasına göre mi koyuyor?

Korkutmak için sahte CİMER belgesi çıkarmayı dene. Yaşlı olduğu için anlamayacaktır.

Olayları büyütmek istemiyorum mezun olana kadar kestireceğim,keseceğim diye geçiştirme imkanım var mıdır?
Hocam bence dediğim gibi yapın çünkü sesinizi çıkarmazsanız daha saçma yasaklar gelebilir.

(Eğer herhangi bir olay olursa sorumluluk kabul etmiyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı