Okulda siyasetten disipline gidilirse ne olur?

Hikayenin tamamen doğru olduğunu kabul edersek sana hiçbir şey yapılamaz ancak okulda hukuk çalışacak mı? Bu büyük bir soru işareti.

1. Bunu siyasi propaganda olarak değerlendirmek ne kadar doğru?
  2. Öyle değerlendirsek bile bunu yapan sen misin? Arkadaşın mı?
  3. Sen çantanı düzenlemek için de bir anlığına çıkarmış olsaydın o zaman ne olacaktı?
  4. Bunu getirmen yasak olsa da senin çantanın içine bakma hakları var mı?
Bu soruları cevaplandırmak gerekir.
Propaganda diye bir amacım yok :)

Ben kitabımı alirken Ahmet gördü aldı elimden ben napabilirim direk elinden aldım ama hoca getir onu dedi

Ben kitabımı alirken Ahmet gördü aldı elimden ben napabilirim direk elinden aldım ama hoca getir onu dedi
Okullarda siyasetin yasak olmasida ayri bir saçma

Olay saçma fakat siyasetin yasak olması şahsen mantıklı, bizim sınıfta biri başka birini siyaset yüzünden boğazlamıştı mesela.

Kardeşim sizin yaşınız daha küçük. Fikriniz tam olgunlaşmamış. 18 yaşında bile oy kullanmak erken benim gözümde orası da ayrı. Her neyse, okulda siyaset yapılmasının yasak olmasından daha doğal bir şey olamaz. Orası okul, ideoloji kapıştırma yeri değil. 18 yaşından büyük olduğunda yapabilirsin. Yine üniversitede de yapman yasak. Salla siyaseti falan dersine bak, gençliğine bak. Siyaset sana kafa ağrısından başka bir şey katmaz.

Ya korku salıyor aklınca, bir şey yapamaz, ayrıca okulda hocalara üniforma zorunluluğu ve derslerede telefon ile ilgilenmeme zorunluluğuda vardı takan yok. Bayrak mevzusuda isterse disipline versin, med e dilekçe yazıyorsunuz bu kadar.

Ben kitabımı alirken Ahmet gördü aldı elimden ben ne yapabilirim direk elinden aldım ama hoca getir onu dedi.

Okullarda siyasetin yasak olmasida ayri bir saçma.

Ayrı bir saçmalık derken?

Senin kafada ayrı çalışıyor okul siyaset politika tartışma yeri değildir o zaman git üniversiteye çalış ODTÜ Boğaziçi gez kafaya bak ayrı bir saçmaymış. 🤣🤣🤣

Geri
Yukarı