Okulda tuvalet yapamamak

Bence psikolog daha mantıklı, psikiyatri genelde ilaç yazan bölüm. İlaçlık kadar bir durum olduğunu sanmam, zaten çok yerleşmiş bir düşünce ise, bilinç altında öyle büyük bir sorunsa yönlendirir. Bence okul rehberliğine git onu dinle, psikologa git ilk olarak da.

Psikiyatriye gideceksin, sorun psikolojik.

Arkadaşlar psikolog git falan demişte öyle bir şey yapmana gerek yok lisede bende aynıydım heyecanlanınca olan bir şey bütün arkadaşlarım aynıydı yıllardır sessiz ortamda işediğimiz için ses olan ortamda yapılmıyor :D. Lise üstünden 5 yıl geçti geçende hastanede idrar tahlili verirken de aynısını yaşadım zamanla alışırsın .

Tuvaletler çok pis. Bir tek bana güvenen bir arkadaşım "Kanka gel la Tuvaletimi yapcam kapıyı tut içerde ayin yapmasınlar" diye kapıda bekletti. Tuvalete en az 15 kişi girdi çıktı 1 dakika içinde.

Okuldayken benim de yapasım gelmiyordu. Hala dışarıda tuvalete gitmekten çekinirim. Çünkü umumi tuvaletler pis olur. Mesela birkaç kez idrar testi vermek zorunda kaldım oldukça sancılıydı. :D Yapman gereken şey tuvaletteyken suyu aç ve suya odaklan.

Lise 2'ye gidiyorum. Evde aykta işerken okulda işeyemiyorum. Cuma günü çok fazla gelmesine rağmen (6 saat boyunca tutum) tuvalete gittim ve gelmedi. Sorun nedir?
Psikoloğa falan hiç gitmek istemiyorum ve bu yüzden okulda su içmeyi bıraktım ama gene de geliyor.

3 hafta boyunca sadece bir kez okulda tuvaletimi yapabildim, geri kalan günlerde de öğlen eve gittim ve müdür artık öğlen çıkışların da yasakladı. Ben ne yapacağım?

Bende de aynı sorun var okulda lavabomu yapamıyorum rehber öğretmenime hiç gitmedim çünkü ona bu durumu söylemeye utanıyorum güler diye dün okulda lavabom geldi yapamadım 7.30 saat boyunca lavabomu tuttum az daha patlayacaktı.

Geri
Yukarı