Okulda tuvalet yapamamak

Mpc

Femtopat
Lise 2'ye gidiyorum. Evde aykta işerken okulda işeyemiyorum. Cuma günü çok fazla gelmesine rağmen (6 saat boyunca tutum) tuvalete gittim ve gelmedi. Sorun nedir?
Psikoloğa falan hiç gitmek istemiyorum ve bu yüzden okulda su içmeyi bıraktım ama gene de geliyor.

3 hafta boyunca sadece bir kez okulda tuvaletimi yapabildim, geri kalan günlerde de öğlen eve gittim ve müdür artık öğlen çıkışların da yasakladı. Ben ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise 2'ye gidiyorum. Evde aykta işerken okulda işeyemiyorum. Cuma günü çok fazla gelmesine rağmen (6 saat boyunca tutum) tuvalete gittim ve gelmedi. Sorun nedir?
Psikoloğa falan hiç gitmek istemiyorum ve bu yüzden okulda su içmeyi bıraktım ama gene de geliyor.

3 hafta boyunca sadece bir kez okulda tuvaletimi yapabildim, geri kalan günlerde de öğlen eve gittim ve müdür artık öğlen çıkışların da yasakladı. Ben ne yapacağım?
Psikolog ile görüşmek neden istemiyorsun bu gibi durumlar için varlar? Onu istemiyorsan da okulundaki okul psikolojik danışmanı (rehber öğretmen) ile bu konuyu konuşabilirsin. O gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

psikolog ile görüş, öyle delilere falan bakmıyorlar yani onlar ileri psikoloji özel randevuyl gidiyorsun, normal psikolog sana bana bakar zaten sıkıntı yok. arkadaşlarınada psikoloğa gittim diye duyurma millet saçma sapan konuşur anlamazlar. moralini bozmasınlar boşa, git gel sen psikoloğa, okul zamanına denk gelir millet neden gelmedin ersede dizim ağrıyordu spor hekimine gittim de geiştir, ödem de ne olduğunu sorarlarsada.

Durumun tamamen psikolojik :) aynı şey çoğumuzun okul ortamında olmasa dahi çekindiği bir mekanda başına gelmiştir. Yapmaktan çekindiğin şeyi 1 defa bile yapabilirsen korkunda bir kırılım olacaktır ve ardı ip söküğü gibi gelecektir zaten. Tuvalete derslerde falan kimsenin olmadığı zamanlarda gitmeyi dene, başarabilirsen 2. adım olarak tenefüslerde girmeyi denemen gerekiyor. Herkes ''şarr şarr'' işini görürken senin çekinmenin bir anlamı yok bunu aklının bir köşesine koy. Dediğim gibi önce kimsenin olmadığı bir vakit daha sonra tenefüslerde işini görmeye çalış.

Yalandan olanlara sömürenlere yani kötü olanına denk gelirse vereceği para daha çok etkileyebilir.
En azından okulun rehberlik öğretmeni var ondan destek alabilir.
Okulda tuvaletinin gelmesi çok normal çünkü uzun saatler okulda oluyoruz. Psikoloğa görünebilirsin istersen neden gitmek istemiyorsun ki?

Geri
Yukarı