Okuldaki İngilizce derslerinden düzgün İngilizce öğrenen var mı?

Mehmet121

Hectopat
Daha fazla  
Dediğim gibi okulda İngilizce görenler düzgün bir şekilde İngilizce konuşabiliyor mu? Yoksa kurslar, dershaneler sayesinde mi konuşabiliyor? Bunu eğitim sistemimizi kötülemek için söylemiyorum gerçekten merak ediyorum. İyi bir ingilizceniz var ise nasıl iyileştiniz? Kaç yılda/ayda? bize önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldan okula göre değişir bence. Mezun olduğum ortaokul da haftada 14+saat İngilizce görüyorduk. Şu an lise 1'e gidiyorum 14 yaşındayım. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyorum.

Bize 12 senedir aynı konuları harmanlayıp tekrardan önümüze koyuyorlar. Hiçbir şekilde konuşma aktivitesi, nasıl akıcı konuşulur öğretilmedi. Sadece müfredata uyup bir kenera çekildiler bir pay öğrencilerede kalıyor lakin en büyük desteğin okul(meb) tarafından verilmesi gerekiyor.

Okuldan okula göre değişir bence. Mezun olduğum ortaokul da haftada 14+saat İngilizce görüyorduk. Şu an lise 1'e gidiyorum 14 yaşındayım. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyorum.
Anladım. İngilizce seviyeniz nedir?
Bize 12 senedir aynı konuları harmanlayıp tekrardan önümüze koyuyorlar. Hiçbir şekilde konuşma aktivitesi, nasıl akıcı konuşulur öğretilmedi. Sadece müfredata uyup bir kenera çekildiler bir pay öğrencilerede kalıyor lakin en büyük desteğin okul(meb) tarafından verilmesi gerekiyor.
Bende pek bir şeyler kapamadım aslında. Umarım Eğitim sistemimiz daha iyi yerlere gelir. Tabi öğrenciye de bağlı oluyor kapıp kapmamak.

Anladım. İngilizce seviyeniz nedir?

Sadece A seviyesi sınavlarına girdim henüz B1 veya B2 sınavlarına girmedim. A seyivesindeki sınavları kolayca çözmüştüm. Tahminimce B1.
Yahu okuldan İngilizce mi öğrenilir, akıcı konuşuyorum diyor bir de. :)

Ön yargılı yaklaşmayın. Gerçekten okula bağlı. Dediğim gibi gittiğim okulda çok fazla İngilizce eğitimi aldım (devlet okulu) ve bol bol speaking sınavları oluyordu.

Kişiden kişiye göre değişir.İngilizcesi kötü olan derslerden bir şeyler kapar,sonuç olarak lise müfredatı B2 seviyesine kadar İngilizceyi konu konu öğretiyor.İngilizcesi iyi olanlar için de sıkıcı olabiliyor.Tabii ki bu öğretim durumu liseye ve öğretmenine göre değişiyor.

Ön yargılı yaklaşmayın. Gerçekten okula bağlı. Dediğim gibi gittiğim okulda çok fazla İngilizce eğitimi aldım (devlet okulu) ve bol bol speaking sınavları oluyordu.
Çok ciddi İngilizce eğitimi veren bir özel okula gitmiyorsan sittin sene öğrenemezsin.

Senin İngilizce falan bildiğin yok. I like you, you like me, good good. :)

Çok ciddi İngilizce eğitimi veren bir özel okula gitmiyorsan sittin sene öğrenemezsin.

Senin İngilizce falan bildiğin yok. I like you, you like me, good good. :)
Merhaba sizin İngilizce seviyeniz nedir? İyi bir İngilizceniz varsa nasıl öğrendiniz. Öğrenme yolunda bırakmamanıza ne yardımcı oldu?

Şu kadarını söyleyeyim gerisini anlarsınız zaten. ELT(İngilizce öğretmenliği) okuyan arkadaşların ödevlerini ücret karşılığında mühendislik öğrencisi olan ben yapıyordum. İleride bunlar öğretmen olacak yersen. O yüzden devlet okullarından İngilizce öğrenmek hayal ürünü. Çok nadir proje okullarında İngilizce dersi fazla fazla saatten verildiği için öğrenen olabiliyor.

Geri
Yukarı