Okulumda doğru düzgün İngilizce öğretilmiyor

Boşuna zaman harcıyorum resmen. 5. sınıfa giden kuzenim özel okulda daha iyi seviye İngilizce öğreniyor
Özel okul ile hem çok alakası var ama bu garanti etmez. Benim çocuk 3 senede almanca gördü ama tam olarak sıfır almancada. İlgisini çekmedi çünkü. Ama ingilizcede o kadar iyiki bazen ya bunun türkçesi aklıma gelmiyor dediği kelimeler bile oluyor. Tavsiyem ingilizcesi basit film diziler izlemen, New york times gibi gazeteleri okuman. Sosyal isen ingilizce pratik yapabileceğin ücretsiz uygulamalar ile anadili ingilizce olan kişiler ile sohbet etmen.

Özel okul ile hem çok alakası var ama bu garanti etmez. Benim çocuk 3 senede Almanca gördü ama tam olarak sıfır Almanca da. İlgisini çekmedi çünkü. Ama İngilizcede o kadar iyi ki bazen ya bunun türkçesi aklıma gelmiyor dediği kelimeler bile oluyor. Tavsiyem İngilizcesi basit film diziler izlemen, New York times gibi gazeteleri okuman. Sosyal isen İngilizce pratik yapabileceğin ücretsiz uygulamalar ile anadili İngilizce olan kişiler ile sohbet etmen.

Evet gerçekten benim de Türkçe karşılığını bilmediğim kelimeler oluyor. Arkadaşıma bir şey anlatırken araya İngilizce kelime sokuyorum mecbur :D

Geri
Yukarı