Okuldaki zorbalara karşı korunma tavsiyesi

AtaBugra

Decapat
Merhaba ben Ata. Bu sene yeni okula nakil aldırdım gördüğüm kadarıyla sınıfta keko grubu var ve bunlar bana birazcık gıcık oldular. Ben sınıf içerisinde başarılı bir öğrenciyim, öğretmenlerim beni sever vs. aynı zamanda da oyun oynuyorum. Oyun muhabbeti, donanım muhabbeti yaptığım bir arkadaş buldum sınıf grubunda. Onunla muhabbet ederken bana ha bire gereksiz laflar söylüyorlar. Ben laf söylersem dayak yiyeceğimi biliyorum. Kavgayla aram yoktur. Kavga edemem ama her fırsatta bana bir şeyler söylüyorlar ve ben de bunların altında kalmamak istiyorum ama kendimi savunmaya kalkarsam dayak yiyebilirim. Bana neler önerirsiniz? Dalga geçmeden önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları 4 ya da 5 sene yaşamış biri olarak söylüyorum, karşılık vermediğin sürece durmazlar. Ayrıca, okulun ilk günlerinde fazla göze batmadığın sürece uğraşan da olmuyor sizle.

Zaten onların istedikleri, kendilerine karşılık vermeyen insanlar. Ne vakit karşılık vermek durumunda kalırsan o vakit daha saldırmıyorlar. Karşılarında, her hareketine cevap veren insanları istemezler çünkü bunların gayeleri kendilerinden küçükleri ezip, etraflarında sosyal statülerini sağlamaktır, statülerini zedeleyecek işlere girmeye korkarlar.

Son düzenleme:
Merhaba ben ata. Bu sene yeni okula nakil aldırdım gördüğüm kadarıyla sınıfta keko grubu var ve bunlar bana birazcık gıcık oldular. Ben sınıf içerisinde başarılı bir öğrenciyim, öğretmenlerim beni sever vs. aynı zamanda da oyun oynuyorum. Oyun muhabbeti, donanım muhabbeti yaptığım bir arkadaş buldum sınıf grubunda. Onunla muhabbet ederken bana ha bire gereksiz laflar söylüyorlar. Ben laf söylersem dayak yiyeceğimi biliyorum. Kavgayla aram yoktur. Kavga edemem ama her fırsatta bana bir şeyler söylüyorlar ve ben de bunların altında kalmamak istiyorum ama kendimi savunmaya kalkarsam dayak yiyebilirim. Bana neler önerirsiniz? Dalga geçmeden önerirseniz sevinirim.
Bence takmamaya çalış. Baktın olmuyor, bu sefer gidip ciddi ciddi konuş rahatsız olduğunu söyle. Yok yine olmazsa tek çözüm kavga sanırım.

Okulda bir şey yaparsanız suçlu çıkarsınız. Kickbox'a gittiğini söyleyerek gözlerini korkut. Ama grupta bir arkadaşınla diyalog halindeyken bir anda ağzından çıkıversin. Üstelik alanında başarılı olduğunu falan da söyle. Gözlerini korkuttun mu olay tamamdır. Birazcık vücut yap. Kol da yumurta kırma görevi var. Onu video çekip gruba at. Günlük hedefin 100 mekik 50 şınav olsun. Asla sporu bırakmayın. Bazen grupta eskiden birkaç çocuk dövüp, yüzünü kan içinde bıraktığınızı söyleyin.

Şaka bir yana hocam. Siz karışmayın. Okul dışı artistlenirlerse sert bir yumrukla çene kaslarının üzerine vur. Diğerleri ürker.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben ata. Bu sene yeni okula nakil aldırdım gördüğüm kadarıyla sınıfta keko grubu var ve bunlar bana birazcık gıcık oldular. Ben sınıf içerisinde başarılı bir öğrenciyim, öğretmenlerim beni sever vs. aynı zamanda da oyun oynuyorum. Oyun muhabbeti, donanım muhabbeti yaptığım bir arkadaş buldum sınıf grubunda. Onunla muhabbet ederken bana ha bire gereksiz laflar söylüyorlar. Ben laf söylersem dayak yiyeceğimi biliyorum. Kavgayla aram yoktur. Kavga edemem ama her fırsatta bana bir şeyler söylüyorlar ve ben de bunların altında kalmamak istiyorum ama kendimi savunmaya kalkarsam dayak yiyebilirim. Bana neler önerirsiniz? Dalga geçmeden önerirseniz sevinirim.

Okul yok ki!🤣

Tek çözüm kavga neden mi? İleride seninle uğraşmayı bıraksalar bile ara ara seninle uğraşacaklardır. Ayrıca kendi kafanda kurarsın sürekli en azından kavga edersen korkak biri olmadığını anlarlar.

Geri
Yukarı