Okuldan gerçekten bıktım

Hedefiniz nedir hocam?

Hedefim bilgisayar üzerinden kodlamaya ve oyun yazarlığına ilgim var ve biliyorum bu işler okumadan olmaz ama şunu da biliyorum okuduğum okul bir imam hatib ve gerçekten imam hatibliği kalmamış bir okul hem de eğitim bakımından da bayağı düşük seviye de.

"Böyle hocalar" nasıl hocalar? Biraz daha detay verin lütfen.

Şöyle hocalar @MAD23 dediği gibi ama biraz da benimle alakalı olabilir şöyle dediğim hocalar genelde meslek dersi hocaları ve imam hatip olduğundan çok zorluyorlar aslında ben kendim din üzerine araştırmayı seven birisiyken aşırı zorlama sebebiyle sadece dersten değil dinden bile soğuyorum yani kısacası işi olup olmayan her şeyi karışmayı bırak zorlayan ve bağıran çağıran ve şiddet oygulayan hocalar oluyor.

Zamanında bende yaşamıştım bu sorunu, lise 2'ye geçince bir kıza aşık olmuştum her gün okula gitmeye çalışıyordum ilk zamanlar sonrasında hocalarda sıkıntılar yaşadık o aşık olduğum kız yüzünden. Ve hiç okula gitmek istemiyordum bende senin gibi nefret ediyordum. Ve o sene sınıfta kaldım :D şu kadarını söyleyeyim buna mecbursun. Biliyorum hissettiklerini de anlayabiliyorum. Ama buna mecbursun, açığa geçmene ailen razı gelmiyorsa. Ki bende gelmemişlerdi.

Hocam şöyle ki okuduğum okul 250 tane zibidi zırzop eğitimsiz kro her türlü alkol uyuşturucu falan olan sadece erkek okulu bu yüzden dediğiniz gibi ne dert anlatacak ne de dert dinleyecek birisi veya ilgimi vereceğim bir kişi yok.

Hocam ayrılın okuldan o zaman? Kendinizi neden üzüyorsunuz açığa geçmek şu an en mantıklısı.

İşte açığa alacağim ve gideceğim iş yeri 12 saat çalıştırıp asgari ücret verecek bir yer ve ben işte fiziksel olarak yorulmuyorum ama sadece ailemin yüzünü göremediğim için üzülüyorum ama işte ailem ya okul ya iş diyor.
Son olarak da ailem okul değiştirmeyi teklif etti aslında olabilir bir Anadolu lisesine ama işte orada da öyle olmayacağına garanti istiyorlar haklı olarak şu anda nakil aldırmayı planlıyorum.

Ben de sevmiyorum hocam kimseyi sevmiyorum denebilir ancak gidiyorum bir de okulun küçük olması sosyal çevremi kısıtlıyor kısacası nefret ediyorum sabah kalk git falan filan.

Okuyan birçok arkadaşım var ve birçoğu boşta, ya güvenlik oluyorlar ya da yıllarca atama vs bekliyorlar, lise mezunuyum bir firmada usta oldum, okumadım ama pek pişman da değilim.

Hedefim bilgisayar üzerinden kodlamaya ve oyun yazarlığına ilgim var ve biliyorum bu işler okumadan olmaz ama şunu da biliyorum okuduğum okul bir imam hatib ve gerçekten imam hatibliği kalmamış bir okul hem de eğitim bakımından da bayağı düşük seviye de.

Şöyle hocalar @MAD23 dediği gibi ama biraz da benimle alakalı olabilir şöyle dediğim hocalar genelde meslek dersi hocaları ve imam hatip olduğundan çok zorluyorlar aslında ben kendim din üzerine araştırmayı seven birisiyken aşırı zorlama sebebiyle sadece dersten değil dinden bile soğuyorum yani kısacası işi olup olmayan her şeyi karışmayı bırak zorlayan ve bağıran çağıran ve şiddet oygulayan hocalar oluyor.

Hocam şöyle ki okuduğum okul 250 tane zibidi zırzop eğitimsiz kro her türlü alkol uyuşturucu falan olan sadece erkek okulu bu yüzden dediğiniz gibi ne dert anlatacak ne de dert dinleyecek birisi veya ilgimi vereceğim bir kişi yok.

İşte açığa alacağim ve gideceğim iş yeri 12 saat çalıştırıp asgari ücret verecek bir yer ve ben işte fiziksel olarak yorulmuyorum ama sadece ailemin yüzünü göremediğim için üzülüyorum ama işte ailem ya okul ya iş diyor.
Son olarak da ailem okul değiştirmeyi teklif etti aslında olabilir bir Anadolu lisesine ama işte orada da öyle olmayacağına garanti istiyorlar haklı olarak şu anda nakil aldırmayı planlıyorum.

Yazdıklarının hepsini okudum ve şiddet dahi olduğunu söylüyorsun, bu cesareti hocalara vermeyin. Çok ciddiyim bundan bir 5 6 sene önce lisede okurken müdür yardımcısını bıçaklamışlardı bunu örnek bir davranış olarak göstermiyorum. Fakat öğrenciler bu şekilde o cesareti hocalarına verip sonrasında bir tokat dahi yediklerinde büyüklerine ailesine vs anlattığında durum hocayı müdür veyahut müdür yardımcısını öldürmeye kadar büyüyebiliyor olaylar. Hiç kimseye size vurabilme cesaretini vermeyin, büyüğünüzdur öğretmenininzdir saygınızı gösterin tabii ki serserilik yapıp her seferinde hocalara ters yapın da demiyorum. Fakat bir çizgi vardır o çizginizi aşmanısına izin vermeyin. Ben bunu hiçbir zaman yapmadım ciddili kavga etmişliğimiz bile var ama bunu saygısızlık serserilik olarak algılayıp bazı karaktersiz hocalar yüzünden sınıfta bıraktılar beni zamanında bazıları ile şu anda karşılaşıyorum sokakta caddede vs hepsi beni görünce yol değiştiriyorlar :D. Kısacası onlara size vurma cesareti vermeyin.

Ben şu an lise 1 öğrencisiyim ve okuldan bildiğiniz nefret ediyorum. İlkokuldan yana böyle hocaları sevmiyorum, kafamda kuruyorum sonrasında okula gitmek istemiyorum ve bu durum ailemi üzüyor. Sinirden ağlayıp çaresiz kalıyorum. Hem de okula gitmemek için her şeyi yapabilirim ve şu anda açığa almak istiyorum. Bu arada her zaman okulu ilk baş sevip sonralardan nefret çöküyor. Mesela 1. dönemi onur belgesi ve takdirle bitirdim ama şu anda okuldan nefret ediyorum.

İnşallah okullarınız başınıza yıkılır altında kalırsınız dedim. Çünkü müdür hak etmisti. Karne günü buz gibi soğukta beklettiler kafasından fatiha suresini okuyan Ekrem İmamoğlu gibi bir şeyler salladı bende ne diyor bu mal dedim cidden rastagele harflerden oluşan kelime söylüyordu ev uzak olduğu için evede gidemedim. Artı olarak okulun %40'ıda beddua edince böyle oldu. Sözün kısası okulları deprem yıksa bile kıyamet kopmadigi sürece devam edecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı