Okuldan sonra gelen yorgunluk ve baş ağrısı

perfectoo

Hectopat
Ben sabah 6'da uyanıp akşam da 10.30 gibi yatıyorum. Yani günde ortalama 7-8 saat uyuyorum. Okullar ilk başladığında olmuyordu. Ancak yeni yeni olmaya başladı. Günümü saçma sapan şekilde yorgun geçiriyorum. Okullar ilk başladığında her teneffüs soru çözebiliyor ve eve de iyi bir kafayla gidebiliyordum. Ancak bir iki haftadır içime bir yorgunluk geliyor. Okulda akşama doğru çok yorgun oluyorum. Eve de baş ağrısı ve yorgunlukla dönüyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. Bu geçen sene de oluyordu. Ama tam bu sıralarda başlamıştı geçen sene de. Birkaç ay hep böyle yorgun olduğumu hatırlıyorum. Acaba bu neden olabilir? Yarın dersi asıp sağlık ocağına da gideceğim. Ancak gitmeden sizlere de sormak istedim. Sizde de böyle bir durum oluyor mu? Ne önerirsiniz? Belki sınıfta çok ses olduğundan da yoruluyor olabilirim. Ancak bu sorunun ana sebebini hiç bilmiyorum. Vitaminsizlik de olabilir belki. Hiçbir şey yapasım gelmiyor şu anda. Başım da okul çıkışına yakın bir zamandan beri ağrıyor.

Hocam bende de var bu dedikleriniz okulda ve sınıfta o kadar ses varki kafam kaldırmıyor eve gidince ne ders çalışasım var ne biriyle konuşmaya. Direk yatasım var ama her gün ders çalışmasanda olmuyor. Sana tavsiyem yarın sağlık ocağına git ilaç verirse kullan. Ertesi gün okuldan gelince 1 saat yatmayı dene bence.

Bende de dün'den beri var. Normal de 1 civarı yatarım en geç ama gerçekten dün 23.30 gibi yatmıştım. Başım ağrıyordu ve ayaklarım çok kötü ağrıyordu. Mevsim değişikliğinden olabilir. Mevsimler bir anda değişti çünkü özellikle İstanbul'da.

Hocam bende de var bu dedikleriniz okulda ve sınıfta o kadar ses varki kafam kaldırmıyor eve gidince ne ders çalışasım var ne biriyle konuşmaya. Direk yatasım var ama her gün ders çalışmasanda olmuyor. Sana tavsiyem yarın sağlık ocağına git ilaç verirse kullan. Ertesi gün okuldan gelince 1 saat yatmayı dene bence.

Okuldakilerin ses yapma sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırabilirim. Gerçekten çok ses yapıyorlar. Sizce bir yararı olur mu?

Okuldakilerin ses yapma sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırabilirim. Gerçekten çok ses yapıyorlar. Sizce bir yararı olur mu?

Olur hocam özellikle bizde belirli bağıran birkaç kişi var çoğunlukla onlardan ağrıyor bazen de kulağım çınlıyor bağırmalardan dolayı.

Bende de dün'den beri var. Normal de 1 civarı yatarım en geç ama gerçekten dün 23.30 gibi yatmıştım. Başım ağrıyordu ve ayaklarım çok kötü ağrıyordu. Mevsim değişikliğinden olabilir. Mevsimler bir anda değişti çünkü özellikle İstanbul'da.

Sınıf arkadaşım da aynı şekildeydi. Galiba çoğu kişide olan bir durum bu. İlaç veya vitamin takviyesi ile belki de çözülebilir. Ama kendi kendine geçmiyor kesinlikle. Sınıfın sesini kısmayı da deneyeceğim. Hiçbir şey yapmazsam yüksek ihtimalle bu yılı da bu şekilde ağrılı geçireceğim. Elimden geleni yaparım artık.

Geri
Yukarı