Birdenbire gelen baş ağrısı

Finnegann

Hectopat
Yer
Raccoon City
Daha fazla  
Selamlar. Normal bir gün evdeyim ve bir anda sebepsiz yere baş ağrım başlıyor. Doktora görünmedim daha riskli dönemdeyiz. Ama ışık açıkken daha çok oluyor bu. Bende ışığı kapatıyorum ama PC başında geçirtiğim vakitten dolayı monitörün ışığı geliyor sadece. Her türlü zarar görüyorum. Baş ağrısı için ne yapabilirim, ne önerirsiniz? Sadece doktora git, ilaç al gibi şeyler yerine yapabileceğim farklı şeyler var mıdır?

Selamlar. Normal bir gün evdeyim ve bir anda sebepsiz yere baş ağrım başlıyor. Doktora görünmedim daha riskli dönemdeyiz. Ama ışık açıkken daha çok oluyor bu. Bende ışığı kapatıyorum ama PC başında geçirtiğim vakitten dolayı monitörün ışığı geliyor sadece. Her türlü zarar görüyorum. Baş ağrısı için ne yapabilirim, ne önerirsiniz? Sadece doktora git, ilaç al gibi şeyler yerine yapabileceğim farklı şeyler var mıdır?

Çok fazla oynadığın zaman (PC) başının ağrıması normal.

Merhaba. Bu baş ağrısı olduğunda balkon, bahçe, vb. varsa oraya veya direk olarak açık havaya çıkın. Eğer gözünüzün ışığa duyarlılığıyla yakın ilgili ise, bu PC ile çalışırken gece veya gündüz PC ışığı ile ortam ışığını çok iyi dengelemeniz gerekir. Psikolojik, can sıkıntısı, vb. nedenlere bağlı ise o anda yatıp uzanarak veya bunun nedeni PC ile olan bir iletişimden kaynaklıysa bunu o anda sonlandırmanız gerekir. Ağrınız yarım baş ağrısı (migren) şeklinde ise bunun pek çok sebebi bulunabilir. Bir başka sebebi vücudun susuz kalması şeklinde olabilir. Uzun süre ayni oyuna veya belli bir konuya (veya derse) odaklanıp bu konuda çok aşırı efor sarfetmeye çalışmak da baş ağrısına muhtemelen neden olabilir. En son olarak da tıbbi gerekçelerle, virüslerle oluşabilen soğuk algınlığıyla direk ilgili olabilir, o zaman uygun bir ilacı kullanmak gerekir. Kolay gelsin.

Gözüne uyku bandı gibi bir şeyle kapat, ve tekrar baş ağrının olduğu yer gibi ışıkları aç, o zamanki gibi.

Bol su içmenin baş ağrısına çok iyi geldiğini biliyorum. Günde ne kadar su tüketiyorsun?

Litre olarak bilmiyorum ama çok fazla tüketiyorum.
Merhaba. Bu baş ağrısı olduğunda balkon, bahçe, vb. varsa oraya veya direk olarak açık havaya çıkın. Eğer gözünüzün ışığa duyarlılığıyla yakın ilgili ise, bu PC ile çalışırken gece veya gündüz PC ışığı ile ortam ışığını çok iyi dengelemeniz gerekir. Psikolojik, can sıkıntısı, vb. nedenlere bağlı ise o anda yatıp uzanarak veya bunun nedeni PC ile olan bir iletişimden kaynaklıysa bunu o anda sonlandırmanız gerekir. Ağrınız yarım baş ağrısı (migren) şeklinde ise bunun pek çok sebebi bulunabilir. Bir başka sebebi vücudun susuz kalması şeklinde olabilir. Uzun süre ayni oyuna veya belli bir konuya (veya derse) odaklanıp bu konuda çok aşırı efor sarfetmeye çalışmak da baş ağrısına muhtemelen neden olabilir? En son olarak da tıbbi gerekçelerle, virüslerle oluşabilen soğuk algınlığıyla direk ilgili olabilir, o zaman uygun bir ilacı kullanmak gerekir. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim :)
Gözüne uyku bandı gibi bir şeyle kapat, ve tekrar baş ağrının olduğu yer gibi ışıkları aç, o zamanki gibi.

Sağ olun denerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı