Okullar 30 Nisana kadar tatil ne düşünüyorsunuz?

Sınavı erken bitiren oyun oynayabiliyor hatta hocam.
Online sınav gibi bir şey olacağını sanmıyorum ben. Olsa çok güzel olur ancak kopya olayı sıkıntı. Alt+Tab yapıp Chrome'dan ulaşamayacağın bilgi yok.
Bende zannetmiyorum, online sınav olcağını. Okullar açılırsa, okulda sınav yaparlar, okullar açılmazsa, corona çok uzun sürerse, o zaman okullar bu sene böyle kapanır.(İnşallah şu corona denen virüsü atlatırız, eski yaşam tarzımıza döneriz. Corona her şeyi etkiledi, ekonomiyi de baya etkiledi, babam mali müşavir, mükellefler para ödüyemiyor, bizim de ev kredimiz ne var, çok uzun sürerse bu corona sıkıntı.)
Bizim üniversitede (Onsekiz Mart Üniversitesi) notlamalar ödevler üzerinden yapılacak dendi belki MEB'de bu tarz bir şey uygulayabilir.
Mantıklı, eğer inşallah uzun sürmez, eğer uzun sürerse corona virüsü bu dediğin şey yapılabilir. Sonuçta Liseler' de de performans ödevi veriyorlar, sınav notunu performans ödevlerine göre değerlendirebilirler.

Bol South Park'lı günler beni bekler. Uzaktan eğitim sisteminin verimi arttırılmadığı sürece, adım atmıyacağım oraya.
Evde kalmak bana pek koymadı, hatta sevindim bile (koymadı derken yanlış anlaşılmasın) :D Online sınav ile ilgili bende 1-2 şey söyliyeceğim:
Olmaz o iş... o sistemi kaldıracak altyapı var mı ülkede önce bunu bir düşünün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı