Okullar açılacak mı?

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar, 23 Kasım’da okullar açılacak diyorlar ve şahsen ben açılmasını istiyorum. Ama vakalar artmaya başlamış ve geçen günlerde günlük 1500 vaka varken şu an 2000 olmuş. 11. sınıfa, Anadolu lisesine gidiyorum ve 23 Kasım’da da sınavlar başlıyor. Uzaktan eğitimden bir şey anlamadım ve kendim konu anlatımlı kitaplardan ve YouTube'da ders anlatan kanalları izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Kronik hastalığım olmasına rağmen okulların açılmasını istiyorum çünkü uzaktan eğitim biraz kötü ve yüz yüze eğitim daha iyi bana göre. Maskeyi taktıktan sonra ve kişilerle olan mesafeyi koruduktan sonra bence korona günlük 2000 vaka olsa bile açılmalı. (Konuyu çok uzattım.) Siz ne düşünüyorsunuz? Okullar açılmalı mı? Okullar açılsa siz gider misiniz?

2000 vaka sayisina inaniyorsaniz lutfen okula gidip kendinizi bizim yerimize feda edin. Ben okuldan eve gelirken 40 dakika minibusle gidip geliyorum ve korona kaparsam ailemiz batma seviyesine gelecek cunku evde calisan tek kisi babam ve ev ekonomisini zar zor ayakta tutuyor. Korona kaparsam ve o karantinaya girmek zorunda kalirsa ise gidemeyecek, eve para gelmeyince batacagiz. Neyse, biraz cay iceyim ben abarttim.

Ben teknik lise de okuduğum için okula gidiyorum. Hatta pazartesi günü sınavlarım var, bütün hafta okulda olacağım. Şahsen ben açılmaması taraftarıyım. Ben okuldayken ortalama 100 kişi oluyor okulda, ona rağmen kurallara uyulmuyor.

Haklısınız, arkadaşlarımı dışarıda gördüğümde benimle tokalaşmaya çalışıyorlar. Kim bilir okulda neler yaparlar.

Haklısınız, arkadaşlarımı dışarıda gördüğümde benimle tokalaşmaya çalışıyorlar. Kim bilir okulda neler yaparlar.
Sınıflarda alınan tek önlem bir sırada iki kişinin oturmaması. Ben atölyede olduğum için her türlü sosyal mesafe oluyor zaten. Okullar tamamen açılınca sınıflarda olacak o kalabalık...

Sınıflarda alınan tek önlem bir sırada iki kişinin oturmaması. Ben atölyede olduğum için her türlü sosyal mesafe oluyor zaten. Okullar tamamen açılınca sınıflarda olacak o kalabalık...
Atölye de sıkıntı olmuyor ama teneffüsler ve geliş gidiş sıkıntı. Benim okulumda servis yok bu yüzden büyük çoğunluk toplu taşıma ile geliyor. Zaten bu hafta 6 vaka çıktı 2'si benim sınıfımdan.

Bu arada merak ettim hangi bölümdesiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı