Okullar açılıyor

• Konuyu başlatan AL1..
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 3B
Hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ama son olarak eklemek istediğim bir şey var okullar açılmadığı için öğrenci yatmaya iyice alışıyor eğer böyle devam ederse okullar açılsa bile öğrenciler büyük sıkıntı çekecektir.

Ek ders öğretmenin kendi ders programı haricinde maaş karşılığı vermesi gereken dersdir. Şu an okullarda bulunan müdürler ve yardımcıları okul ders programlarını hazırlıyorlar bu ders programını da EBA üzerinden uyguluyorlar yani öğretmenler hala çalışıyor 1 saat çalışıp 10 saat yatmıyorlar.
Ebadan çalışmak çok zor olmalı vay be

Ögretmen maaşlarından kısıp halka gıda versinler. İyi yattılar bu sene. Çalışmayan bir sürü kişiye aylık 5 bin. Ekonomi mi dayanır arkadaş?
Kesinlikle katılıyorum, bu fotoğraftakiler aylık 25.000 TL maaşı hak ediyor. (!)
1590e4a7aadad8_yupickup.jpg

Sabahtan akşama kadar uzaktan dersleri verenler de öğretmenler değil, robotlardı sanırım. Öğrencileri için ders notları hazırlayan, gecelere kadar sınavlarını okuyan, öğrencilerin gönderdikleri soruları her an cevaplamaya hazır olanlar da öğretmenler değildi sanırım.

Ha, "Ben nasıl olsa maaşımı alıyorum"cular konusunda hak veriyorum.
EBA'dan çalışmak çok zor olmalı, vay be.
Okulda çalışmaktan daha zor olduğunu söyleyebilirim.

EBA'dan çalışmak çok zor olmalı vay be.

Çok kolaysa buyurun EBA üzerinden siz canlı ders yapın. Zor olan müdürlerin ve yardımcılarının ne olursa olsun okula gidip çalışmaları üstüne hemen hemen her yeni değişiklikte okul ders programlarını vs öğretmeler ile tekrar hazırlamaları okullar kapalı olmasına rağmen öğretmenlerin gerektiğini de okullara gitmeleri ayrıca öğretmenlerin kurslar vererek öğrenciler için çabalamaları bence öğretmen maaşı az bile geleceğimiz için çalışan insanlara yeteri kadar değer verilmiyor.

Kesinlikle katılıyorum, bu fotoğraftakiler aylık 25.000 TL maaşı hak ediyor. (!)
Eki Görüntüle 692351

Sabahtan akşama kadar uzaktan dersleri verenler de öğretmenler değil, robotlardı sanırım. Öğrencileri için ders notları hazırlayan, gecelere kadar sınavlarını okuyan, öğrencilerin gönderdikleri soruları her an cevaplamaya hazır olanlar da öğretmenler değildi sanırım.

Ha, "Ben nasıl olsa maaşımı alıyorum"cular konusunda hak veriyorum.

Okulda çalışmaktan çok daha zor.
İyide sayısı 700'ü geçmeyen milletvekili sayısı ile binlerce ögretmen arasında çok fark var.Milletvekilleri Elbette ögretmenlerden fazla alacaklar ama 25.000 tl baya fazlaymış

İyi de sayısı 700'ü geçmeyen milletvekili sayısı ile binlerce ögretmen arasında çok fark var. Milletvekilleri elbette ögretmenlerden fazla alacaklar ama 25.000 TL bayağı fazlaymış.

Millet vekili neden öğretmenden fazla alıyor? Onun millet vekili olmasının arkasında öğretmenler yok mu? Öğretmenlik mesleğini icraa etmeden uzaktan bakarak öğretmenler de yatıyor kanaatine varamazsınız. Öğretmenin de bir ailesi var maaşından kısılıp millete yardım yapılırsa öğretmen nasıl geçinecek.

Dünya öğretmenler günüydü dün.
Öğretmenlere yüklenmeyin yazları bile plan yapar, ders çalışırlar.
Öğretmen olmak için belli miktar puan alıp öğretmenlik okumak, belli bir zeka seviyesinde olmak, okulu bitirmek, kppsden iyi puan almak, atanmak gerekiyor. Bu zaten zorlu bir süreç.
Ondan sonra öğretmen oldum hadi oohhhhhh maaşımı alayım yatayım yok.
Ders anlatmak için ders çalışırlar, sınav hazırlarlar, sınav kağıdı okurlar.

Ülkemizin yaşadığı olumsuzluklar malum, eğitime, eğitimciye, bilime verilen verilmeyen önem nedeniyle bu noktadayız.

Milletvekili vatandaşın sorunlarını çözmesi için seçerek Egemen'lik hakkını devrettiği bir insandır, sadece bu niteliği ile öğretmenden üstündür denilemez. Belki ulaşım nedeniyle Ankara vekili olduğu il maaşları bir miktar fazla olabilir ancak unutmayalım ki ibr seçim dönemi için milletvekili seçilen biri, ertesi seçimde seçilmezse ömrünün sonuna kadar aynı maaşı emekli maaşı olarak alabiliyor.

Kolaysa bir zahmet siz öğretmen olun 5000 lira maaşı siz alın.
Atatürk'ün öğretmenlik ile ilgili söylediği sözler ve anıları açıp bir okuyun.

Konuya dönersek.

Haftaya açmasınlar mesela seneye açsınlar, neden mi?

-Bağışıklık gelişebilir,
-Virüsün mutasyonu insan için ölümcül niteliğini kaybedebilir,
-Tedavi bulunabilir.

Şu an ölüm vakaları daha da yükselecek, aileler için çocuklarını okullara göndermek endişeli gerçekten, göndermeyecek çok sayıda veli olacak sadece okul tehllikeli değil ki.

Okul demek, öğrenmek demek 4 duvar arasında sınıflarda olmanızı gerektirmiyor.
Uzaktan eğitim de bir sistemdir ve şu anki teknoloji ile bilimsel olarak ele alınırsa daha rahat uygulanabilir. Anadolu üniversitesi uzaktan eğitim konusunda dünyada ilklerden ve enlerdendir.

Bi' yandan erken olduğunu düşünüp, bi' yandan da "ulan ne zaman açsınlar o zaman" diyorum kendi kendime. Üzülmedim de değil, ama bir şekilde bundan maksimum 2-3 hafta sonra yeniden kapatırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı