Okullar açılıyor

• Konuyu başlatan AL1..
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 3B
Gayet mantıklı hasta sayısı vs demişsiniz ama Avrupa'da ki çoğu ülkede okullar açıldı okullar daha açılmazsa zaten kötü olan eğitim sistemi üzerine bir de bu eklenir ve cahil bir genç nesil yetişir.
Ögretmen maaşlarından kısıp halka gıda versinler. İyi yattılar bu sene. Çalışmayan bir sürü kişiye aylık 5K ekonomi'mi dayanır arkadaş.

Öğretmenler yattı demişsiniz de öğretmen yattıysa canlı dersleri kim yaptı?

Hocam, ne zaman açsınlar peki? 5 yıl sonra mı?

Bu sene uzaktan devam edebiliriz mesela. Bunun dışında staj ve uygulamalar için geçiştirip açmayabilirler. İnisiyatif gösterebilirler yani kısacası. Ayrıca uzaktan eğitim ile hem dersleri görüp hem de sınav da olabiliriz. Okula gidip o şekilde de sınav olabiliriz. Yeter ki zorunlu olarak açmasınlar bence.

Bu sene uzaktan devam edebiliriz mesela. Bunun dışında staj ve uygulamalar için geçiştirip açmayabilirler. İnisiyatif gösterebilirler yani kısacası. Ayrıca uzaktan eğitim ile hem dersleri görüp hem de sınav da olabiliriz. Okula gidip o şekilde de sınav olabiliriz. Yeter ki zorunlu olarak açmasınlar bence.

Eğitim uzaktan olmaz, uzaktan eğitim ile öğrenci konuyu nasıl anlayacak ve ne kadarını anlayacak bence gerekli önlemler alınarak açılmalı.

Eğitim uzaktan olmaz, uzaktan eğitim ile öğrenci konuyu nasıl anlayacak ve ne kadarını anlayacak bence gerekli önlemler alınarak açılmalı.

Zaten not aldırıyorlar hocam. Bunlara çalışın bile deseler yeterli. Duruma göre çalışır ve sınava girebiliriz. Önlemler alınsa bile bizim için tehdidin kalkacağının garantisi yok.

Zaten not aldırıyorlar hocam. Bunlara çalışın bile deseler yeterli. Duruma göre çalışır ve sınava girebiliriz. Önlemler alınsa bile bizim için tehdidin kalkacağının garantisi yok.

İyi güzel demişsiniz de LGS sınavına hazırlanan 6-7-8.sınıflar ayrıca üniversite sınavına hazırlanan 9-10-11.sınıflar okula gitmeden uzaktan eğitim ile yarım yamalak ders görüp sonra sınava girseler daha mı iyi?

İyi güzel demişsiniz de LGS sınavına hazırlanan 6-7-8.sınıflar ayrıca üniversite sınavına hazırlanan 9-10-11.sınıflar okula gitmeden uzaktan eğitim ile yarım yamalak ders görüp sonra sınava girseler daha mı iyi?

Okulun açılmaması için bir isteğim yok zaten. :D sadece bu durumda açılmamasını doğru buluyorum. Bende 12. sınıf öğrencisiyim. Benim için de zor gerçekten ama açılmasını da istemiyorum. Staj ve uygulama dersleri yüzünden zaten ayrı bir stres içindeyim. Uzaktan eğitim de kitap açtırıp çizdiriyor hocalar zaten. Bundan ziyade test açıp da çözdürüyor. Tabi bu sadece okul sınavı için uygun. Üniversite sınavları için çok geride kalıyoruz. Yani bu da benim düşüncem hocam. Tamam üniversite için bende bu durum da olmak istemem ama böyle bir süreçte de açılmasını istemem.

Evet bir açıklama mevcut.
Okullar, 12 Ekim'de açılıyor.
Fakat bence daha erken değil mi?
Şüphesiz, hasta sayıları gün geçtikçe artacak, ölü sayıları tavan yapacak. (Okullar açılınca.)
Ve halk arasında hasta sayılarının çok yüksek olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli yüksek.
Bence bu bela "0" rakamını göreceğimiz zaman unutulmalı!

Hangi sınıflar açılacak?
Cevap: 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar.
Kaynak: Sözcü Gazetesi

Bence ne olur?
Cevap: Bence ilk 2-3 hafta normal ilerler. Bunun yanında hasta sayıları artarak, okulun açık olacağı gün sayısı azaltılacak.
Veya durum daha ciddi olur ise, (ölü sayısı +100, hasta sayısı +5000 veya üstü.) okulları kapatacaklar.
Ve 2020 yılına ertelenecek...

Sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir?
Sizce okul açılır mı? Açılır ise kapanması kaç gün sürer?
E abi düğün yapılıyor sağda solda tüm restoranlar açık okullar da açılsın bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı