Okullar kapanmalı mı?

Haftada 3 gün olmalı bence aradaki 2 günde temizlik yapılmalı önemli olmayan dersleri uzaktan işleyebiliriz Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Temel Dini Bilgiler, Bilgisayar gibi. Aşı öğrenci ve öğretmenlere zorunlu olmalı.
Beden eğitimi sence uzaktan olabilir mi hadi müzik resim bir ihtimal de beden dersi uzaktan nasıl olacak?

Önemli olmayan dedim kaç okulda müfredata uygun ders yapılıyor ki? Erkeklere bir top kızlara bir voleybol topu verip salıyorlar.
Beden dersi gayet önemli ders. Evde kalıp da herkes abur cuburu gömüyor sağlıksız yaşamaya iyice devam ediyorlar. 14 15 yaşındaki çocuklar 2 tur koşunca felç geçirmiş gibi kalıyor. Hayatlarında hareket oluyor en azından beden dersinde.

Beden dersi gayet önemli ders. Evde kalıp da herkes abur cuburu gömüyor sağlıksız yaşamaya iyice devam ediyorlar. 14 15 yaşındaki çocuklar 2 tur koşunca felç geçirmiş gibi kalıyor. Hayatlarında hareket oluyor en azından beden dersinde.
Mahallede park yok mu? Futbolu orada oynamak yeterli olmaz mı sizce?

Kesinlikle kapatılmamalı, kapatmak yerine hem öğrencilere hem de öğretmenlere hijyen konusunda eğitimler verilmeli ve sürekli olarak okul binaları ve yurtlar temizlenmeli.

Mustafa Kemal Atatürk, kaybettiğimiz Kütahya - Eskişehir Savaşı sırasında bile Maarif Kongresi'nde öğrenciler ile birlikteydi. Eğitim ve öğretim için diğer arkadaşlarıyla birlikte inkılap hazırlıklarını yapmıştı.

Eğitim her şeyden önce gelir, olağanüstü durumlarda bile devam edilmelidir. En azından 2-3 yıl için bu virüsle yaşamayı ve bu virüse karşı tedbir almak durumundayız.

Mahallede park yok mu? Futbolu orada oynamak yeterli olmaz mı sizce?
Ben mesela aktif spor yapan birisiyim bizim orada küçük park var işimi görüyor. Herkesin yakınında park yok zaten. Hadi var diyelim sence kaçı evde yatıp sefa sürmek varken spor yapmaya çıkar? Beden dersinde hem sosyal hem fiziksel olarak önemli bir ders.

Yeni konular

Geri
Yukarı