Okullar kapanmalı mı?

Kesinlikle kapatılmamalı, kapatmak yerine hem öğrencilere hem de öğretmenlere yönelik hijyen konusunda eğitimler verilmeli ve sürekli olarak okul binaları ve yurtlar temizlenmeli.

Mustafa Kemal Atatürk, kaybettiğimiz Kütahya - Eskişehir Savaşı sırasında bile Maarif Kongresi'nde öğrenciler ile birlikteydi. Eğitim ve öğretim için diğer arkadaşlarıyla birlikte inkılap hazırlıklarını yapmıştı.

Eğitim her şeyden önce gelir, olağanüstü durumlarda bile devam edilmelidir.
Asil her seyden once gelen sey toplumun sagligidir. Ornek verdigin konunun ise su anki durumla en ufak alakasi yok.

Asil her seyden once gelen sey toplumun sagligidir. Ornek verdigin konunun ise su anki durumla en ufak alakasi yok.
Ben sadece Atatürk'ün eğitime ne kadar hassas yaklaştığını ve önem verdiğini vurgulamak için örnek verdim ki savaş, aslına bakarsanız virüs salgınından daha tehlikeli.
Virüs var diye eğitim internet üzerinden olsun demek ve kestirip atmak da yanlış olacaktır.

Ben mesela aktif spor yapan birisiyim bizim orada küçük park var işimi görüyor. Herkesin yakınında park yok zaten. Hadi var diyelim sence kaçı evde yatıp sefa sürmek varken spor yapmaya çıkar? Beden dersinde hem sosyal hem fiziksel olarak önemli bir ders.
Yapmayın hocam kendinizi kandırmayın, okullarda beden eğitimi dersinin nasıl işlediğini buradaki herkes çok iyi biliyordur. Esasında bu sadece beden eğitimi için geçerli değil. Resim, müzik gibi dersler için de geçerli. Bu dersleri seven kişiler neden bu derslerin adam yerine konulmadigina kizacaktir ama gerçekler böyle. Bu dersler uzaktan verilse okulda bulunma süresi bir nebze de olsa azalır. Hem de kayıp olmaz.

Okullar acilali 2 haftayı geride bıraktık -universiteler hariç- Allah'ın izniyle 3. haftaya girilecek. Tümüyle kapanmamali diye düşünüyorum yoksa eğitim sistemi ciddi sıkıntılara maruz kalacak ki yeterince kaldı da zaten. Evet, hiçbir insanın sağlığı önemsiz değil giden canlar geri gelmiyor ancak bir ulkenin geleceği söz konusu. Eğitim olmazsa olmazimizdir bizim.

Yapmayın hocam kendinizi kandırmayın, okullarda beden eğitimi dersinin nasıl işlediğini buradaki herkes çok iyi biliyordur. Esasında bu sadece beden eğitimi için geçerli değil. Resim, müzik gibi dersler için de geçerli. Bu dersleri seven kişiler neden bu derslerin adam yerine konulmadigina kizacaktir ama gerçekler böyle. Bu dersler uzaktan verilse okulda bulunma süresi bir nebze de olsa azalır. Hem de kayıp olmaz.
Hocam okullardaki beden dersinin rezaletinden herkesin haberi var zaten. Ben zaten okullardaki beden dersinin işlenme tarzı iyi demiyorum ama Türkiye'deki bazı hatta çoğu diyebileceğimiz hayatındaki tek spor aktivitesi beden dersi zaten. Beden dersini de kaldırırlar ise spor yapmadan öylece yaşamış olacak. Kızların kendi arasına voleybol oynaması veya erkeklerin kendi arasında maç yapması tek spor aktivitesi oluyor. O dersteki eğlence ve sosyal aktiviteler olmasa iyice sıkıcı hale gelecek. Beden dersinin uzaktan verilmesi yerine hiç verilmemesi daha iyi. Beden dersinin uzaktan olmasına sonuna kadar karşıyım.

Özel okulda okuyorum sırf denemelere girebilmek için kullanmadığımız kitap pakedini satın aldım (3970TL) kapanmasın. Kapanmalı orası ayrı.

@FarukS evet hocam cidden çok komik bir yorumdu size katılıyorum ancak ileride okul kapanınca üniversiteye hazırlanamadığınız zaman ben de katılacağım ama gülmekten.
Neden zorunlu ? Benim daha farklı planlarım var belki ? Üniversite okuma gibi bir planım yok ve daha farklı, daha eğlenceli ve daha sevdiğim bir iş yapmak istiyorum. Eğer istediğim hayaller olmaz ise lise diplomam ile bir işe gireceğim ve bunu uzaktan eğitim tamamlayabileceğimi düşünüyorum ?

Bunun çok basit bir çözümü var: devam zorunluluğunun kaldırılması. Ben şunu anlamıyorum: zaten bu ülkede eğitim problemli değil miydi?
Öyle bir yazıyorlar ki, sanki Türkiye'de herkes eğitim aşkından dolayı yanıp tutuşuyor. Yahu, adam işletme ya da tarih okuyor- sakın yanlış anlamayın, bu bölümleri hiçbir şekilde küçümsemiyorum; bu bölümleri uzaktan ya da yüz yüze olması arasında pek fark olmamasına dikkat çekiyorum- fakat yüz yüze eğitim için kendini paralıyor. Emin olun ki, çoğu insanının eğitimi- daha doğrusu olmayan eğitimi- önemsediği yok, çünkü Türkiye'de eğitim zaten yok! Hangi ders bu zamana kadar okulda düzgün bir şekilde işleniyordu?
Hadi, bu konuyu boş verelim ve işin ekonomik tarafına bakalım. Hepiniz mi zengin çocuğusunuz? Kimsenin konut problemleri ya da okul ihtiyaçları hakkında bilgisi yok mu?
Her ne kadar uzaktan eğitimin olmasını istesem de okulların kapanacağını pek de düşünmüyorum. Ev sahiplerinin ve esnafların paraya ihtiyaçları var.
Ayrıca, hiçbir okulumuzun da uzaktan eğitimi kaldırabilecek bir altyapısı da yok...
Dediğim gibi, uygulamalı bölümler hariç tüm bölümler ve okullar isteğe bağlı olarak yüz yüze ya da uzaktan olmalı. Tıpın ya da mühendislik bölümlerinin uzaktan olması bana da mantıklı gelmiyor...

Geri
Yukarı