Okullar kapatılmayacakmış

45 kişilik sınıflarda eğitim görenler var azcık insaf be. Sana bir şey olmasa annene, babana olur. Kimse yattığı yerden geçme derdinde değil. Normalde de lisede hiç çalışmadan çok rahat geçiyor herkes zaten.
Son dedigin harbiden dogru. Lise hayatim boyunca 1 kere herhangi bir sinava hazirlanmadim ama her sene tesekkurle gectim. Ama 45 kisilik sinif olayi hep vardi ve var olmaya devam edecek. Korona ile alakasi yok, egitime veril(mey)en degerle alakasi var.

Keşke kapanmasa fakat bu dediklerine bakmayın kapanacak eninde sonunda. Her yerden duyuyorum çoğu okul sınıfları karantinadaymış.

Son dedigin harbiden dogru. Lise hayatim boyunca 1 kere herhangi bir sinava hazirlanmadim ama her sene tesekkurle gectim. Ama 45 kisilik sinif olayi hep vardi ve var olmaya devam edecek. Korona ile alakasi yok, egitime veril(mey)en degerle alakasi var.
45 kişilik sınıf olayı hep vardı ve olucak bu konuda haklısın ama benim demek istediğim böyle sınıflar varken eğitime ara verilmemesi saçmalık. 45 kişiden birisi corona çıksa tüm sınıfa ordan da yüzlerce insana bulaşır. Bu çocuklar okuldan eve giderken dolmuşa biniyor, evde aileleriyle iç içeler, aileleri işe gidiyor ve sonsuz bir döngüye giriyor.

Kapatmayacaksanız bari seyreltin gerekirse hafta sonu gidelim ama 44 kişilik sınıflar olmasın.Mesela bizim okul bir-iki haftaya gider çünkü 3 sınıf kapandı sınıflarda vakalar var ve 4 hoca covid oldu neden çünkü covid bitmiş gibi davranıyoruz.
Aşının yaygınlaşması mı? Hayalet çocuklara mı yapıyorsunuz aşıyı?

Mesela ben 2. dozu olamıyorum randevu vermiyorlar. İlk doz zaten bir işe yaramıyor. Olabilenler oluyor çoğunlukla aşısını.

Yeni konular

Geri
Yukarı