Okullar niye açılıyor?

Hocam zaten açılacak bir şeydi, 1 vaka varken okulları kapatıp, 40K vaka varken okulları açmak da başka bir kafa. Ama Ekim'e kadar gelmişiz, daha doğru düzgün ders bile işleyememişiz, adamlar tabii ki açmak zorunda kalacaklar. Vakalar da gözle görülür bi' artış olur zaten, sonra geri kapatırlar.
Maksimum 2 hafta.

Usta kaç senelik içici bile bu kafayı yaşayamaz ciddiyim.

Merhaba. Okulların 1 veya 2 vaka varken direkt olarak kapatılmasının sebebi daha virüs hakkında kimsenin bir bilgisinin olmamasıydı. Ancak zaman içerisinde görüldü ki, bu virüs çocuklar üzerinde neredeyse etkili değil, hayat devam ediyor ülkemizde çoğu sektör virüs vs demeden çalışmalarına devam ediyor. Ve çocuklarını kime bırakacakları konusunda sıkıntıda olan insanlar var, veya 'ben Online dersten hiçbir şey anlamıyorum' diyen. Sene sonunda geçiş sınavları yapılmak zorunda, kimseyi 3'den 4'e geçen sene yapılan gibi liseden üniversiteye veya ortaokuldan liseye alamazlar. Aynı şekilde ilkokullar bu ülkenin geleceği olan çocuklar. Bir sene dahi çok önemli. Kaldı ki zorunlu tutulmuyor. Okullar kademeli olarak açılmalı, insanlar, çocuklar zor da olsa virüsle yaşamayı öğrenmeliler. Dediğim gibi zorunlu bir olay değil isteyen evinden eğitim verebilir çocuklarına, fakat bu kadar bile Online eğitim yeterli bence. Hiçbir şey yüzyüzenin yerini tutamaz hocam illaki açılacaktı. Önemli sınıflarda başlatıldı yüz yüze eğitim, eğer bu karar vaka sayılarında olumsuz bir durum yaratırsa geri gerisine kapatılır zaten.

Vallahi teşekkürler. Sonunda mantıklı bir cevap veren insan buldum. Türkiye'de çoğu insan devlete karşı gelmek için her yapılana bir kulp buluyorlar.Ben de senin gibi düşünüyorum.

Gözlük kullanan bir öğrenci olarak kendimce çözüm üretiyorum bu problem için. Sosyal mesafe sağlanacak umarım, nasıl olacak ben de bilmiyorum. Tabii ki risk fakat artık açılmalı bana kalırsa.

Gözlükle maske takmak ayrı dert (gözlüklü olduğum için biliyorum). Allah kolaylık versin. Kendinize dikkat edin.

Çocuklar da bulaştırır. Ve ben hala virüsü daha fazla tanıdıklarına inanmıyorum.
Gerekli eğitimler verilmeye çalışılacak, insanlar çocuklarına bakacak kişi bile bulamıyorlar zaten, isteyen göndermeyebilir : ). Kaçışı yok bu işin elinde sonunda gidecek herkes. Aşı için bir sene daha evde kalacaklarını düşünmediniz herhalde.
Vallahi teşekkürler. Sonunda mantıklı bir cevap veren insan buldum. Türkiye'de çoğu insan devlete karşı gelmek için her yapılana bir kulp buluyorlar.Ben de senin gibi düşünüyorum.
Devletle eğitimi karıştırıyorlar, şahsen ekonomiden tutunda bazı devlet adamları dahil politikalarını sevmiyorum fakat eğitim başka yönetim başka.

Ama 2-3 aya çıkacaktı.
Aşıyı bulan tek ülke var (gerçek aşı. öyle her gün 'biz bulduk' diye çıkıp söylenenler değil) o da Rusya. Evet ilk bize vereceğini söyledi, fakat bir düşünün. Kendi ülkesinde neredeyse herkes bu aşıdan faydalanmadan neden bize versin adamlar? Gelmesi en az taş çatlasa 10 ay. Herkese verilmesi kullanılması vs 11 ay.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı