Okullarda küpe neden yasak?

Lokantacı

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, okullarda ki küpe yasağı hakkında konuşalım istiyorum. Yönetmelikte yasak. Tamam da neden yasak? Bir metal parçası takmanın ne gibi bir zararı olabilir?

Bir çocuğun olursa okula gönderirsen ve durumunuz olmasa çocuğun şu böyle giyinmiş ben de öyle giyinmek istiyorum diyebilir ve sen cocuguna onu alamayabilirsin. Ve bunu her gün yaşadığını düşün cocugunun. Kendim olmasam da katı bir müslüman ve sağcı olabilirsin küpe piercinge alerjin vardır cocugunun öyle ortamda yetişmesini istemezsin, yine kendim olmasam da katı ateist deistsindir katı solcusundur cocugunun okulda imam gibi giyenlerle beraber olmasını istemezsin. işte bu yüzden herkes aynı giyinmeli ki zorunlu olan bu 12 yıllık eğitim hayatında her gün cocuklarımız istemediğimiz şeylere empoze olmasın ve sadece okuluna gidip gelsin. sonrasında kendi hayatında hangi tarafa gitmek istediğini kendi seçer.
Çocuğa istediği kıyafeti alacak parası yoksa çocuk yapmasın o kişi o zaman. Aynı şekilde insanların düşüncelerine saygı göstermiyorsa veya gösteremiyorsa çocuk yapmasın zaten.

Çocuğa istediği kıyafeti alacak parası yoksa çocuk yapmasın o kişi o zaman. Aynı şekilde insanların düşüncelerine saygı göstermiyorsa veya gösteremiyorsa çocuk yapmasın zaten.
Tamam kardeşim. Başka dahiyane görüşün var mı ? Şu an liseye geçen bir çocuk 13-14 yaşında oluyor bundan 13-14 yıl önce hangi anne-baba bugün ekonominin bu kadar kötü olacağını tahmin edebilirdi ? Annenizin babanızın yanında yediğiniz önünde yemediğiniz arkanızda internette böyle fikirler saçmalamazsanız çok iyi olur. Size hak ettiğiniz cevabı vermek isterdim ama forumda ceza yemekten sıkıldım, çünkü azalmıyorsunuz.

Neyse üstteki bir arkadaş cevabını vermiş ama bu tür şeylere izin verilmemesinin sebebi öğrencilerin siyasi simgeler takmamasını, lüks eşyalar takmamasını kısaca okul içinde sınıfsal ve ekonomik katmanlar oluşmasını azaltmak amacıyla yapılmıştır. Üniforma kuralı da bu yüzden vardı, eskiden en azından çocuklar kimin zengin kimin fakir olduğunu bilmezdi şimdi ise durumu olan ailenin çocuğu her gün tamamen farklı kombinler yapar iken her gün farklı ayakkabılar, botlar giyer iken durumu olmayan çocuklar bütün kışı tek mont ve bot ile ve haftayı maksimum 2 farklı kıyafet ile geçiriyor.

Geri
Yukarı