Okullarda küpe neden yasak?

Lokantacı

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, okullarda ki küpe yasağı hakkında konuşalım istiyorum. Yönetmelikte yasak. Tamam da neden yasak? Bir metal parçası takmanın ne gibi bir zararı olabilir?

Küpe takan birisi olarak okullarda yasak olmasını tamamen doğru buluyorum. Küpe yasak olmasa biri çıkar der ki şu niye yasak falan filan o yüzden herkes modifiye şekilde gelebilir okula. Her şeyin baştan yasak olması ve öğrencilerin tek düzen görünüşte olması iyidir üniversiteye kadar. Eşitsizlikleri ve sosyal sınıfları aynı derecede gösterir ki oraya eğitim için gidildiğinden olması gereken budur.

Artı -1 Eksi
Küpe takan birisi olarak okullarda yasak olmasını tamamen doğru buluyorum. Küpe yasak olmasa biri çıkar der ki şu niye yasak falan filan o yüzden herkes modifiye şekilde gelebilir okula. Her şeyin baştan yasak olması ve öğrencilerin tek düzen görünüşte olması iyidir üniversiteye kadar. Eşitsizlikleri ve sosyal sınıfları aynı derecede gösterir ki oraya eğitim için gidildiğinden olması gereken budur.

Kızlar tayt giyince sorun yok erkekler eşofmanla gelince sorun var bayağı adaletli ya.
Türkiye'de nasıl bir eşitlik anlayışı varsa artık.

Kılık kıyafet yönetmenliği eğitimde fırsat eşitliği esas alınarak oluşturulmuştur. Serbest kıyafet, aksesuar kullanımı ve abartılı imaj oluşturacak unsurlar engellenir. Böylece herkese eşit derecede aynı muamele yapılması hedeflenir.

Geri
Yukarı