Okullarda yeni yazılı sınavlar nasıl olacak?

Artık sınavların test olması yasak, klasik olacak ama bizim bazı hocalarımız doğru yanlış, eşleştirme vs koyuyodu onlar yasak mı bilmiyorum

Arkadaşlar bilindiği üzerine, artık test değil de yazılı yoklamaya geçildi. Tam olarak nedir bu?

Hepsi klasik olacak ve herhalde 2 sınavı bakan yapabilirmiş ama daha belli değil böyle giderse 2 sınav klasik.

Artık sınavların test olması yasak, klasik olacak ama bizim bazı hocalarımız doğru yanlış, eşleştirme vs koyuyordu onlar yasak mı bilmiyorum.

Onlar olacak test şık olmayacak.

Abi, klasik de hiç çekilmiyor ya. Açığa aldirmayi da zorlastirdilar. Devamsızlık olayı da saçma. Bu bakan iyice saçmaladı.

Arkadaşlar bilindiği üzerine, artık test değil de yazılı yoklamaya geçildi. Tam olarak nedir bu?
"Türk Dili ve Edebiyatı ile yabancı dil derslerinin her bir sınavı; dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılır."

Diğer dersler için herhangi bir yönetmelikte değişiklik yok.

Edit: Ancak şunu da eklemem gerek, yönetmeliğe yeni eklenen aşağıdaki maddeyi iyi yorumlamanızı isterim...

"Yazılı sınavlar; gerektiğinde okul, eğitim bölgesi, ilçe, il ve ülke genelinde ortak sınavlar şeklinde yapılabilir. Bu sınavların uygulanmasına ilişkin iş ve işlemler Bakanlıkça belirlenir."

Geri
Yukarı