Okullarda yeni yazılı sınavlar nasıl olacak?

"Türk dili ve edebiyatı ile yabancı dil derslerinin her bir sınavı; dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılır."

Diğer dersler için herhangi bir yönetmelikte değişiklik yok.

Bütün dersler şıksız ve klasik sadece doğru yanlış metin olacak.

"Türk Dili ve Edebiyatı ile yabancı dil derslerinin her bir sınavı; dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılır."

Diğer dersler için herhangi bir yönetmelikte değişiklik yok.
Testli sınavlar kalktı.

Bakan bence iyi yapıyor, insanlar istemedikleri ve işine gelmedikleri için mantıksız geliyor ama eğitime katkısı olur mu olmaz mı yıllar sonra görürüz.
Kral, Türk Dili ve Edebiyatı Dili test olsa daha kolay. Klasik te çok soru soruyor. Şiir felan yazdırıyor. Testte direk soru vardı.

YKS sinavi da değişir herhalde. Test okullarda kalkacağına göre.

Bütün dersler şıksız ve klasik sadece doğru yanlış metin olacak.

Yönetmeliğin "sınavlar" ve "disiplin" bölümlerini tamamen okudum. "yazılı sınav" terimi ile alakalı herhangi bir değişiklik yapılmamış. Ancak belirttiğim;

"Türk dili ve edebiyatı ile yabancı dil derslerinin her bir sınavı; dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılır."

Maddesi dil dersleri için eklenmiş.

Yönetmeliğin "sınavlar" ve "disiplin" bölümlerini tamamen okudum. "yazılı sınav" terimi ile alakalı herhangi bir değişiklik yapılmamış. Ancak belirttiğim;

Bugün hocalar büütn dersler olarak söyledi?

Yaptıgı üniversite sinavlari test şeklinde adamlar okul sinavini yazili yoklama yapacağız diyor. Hababam sinifi zamanindayiz sanki. Bakan kuralları getirmeden önce hababam sinifi sinifta kaldiyi izlemiş.

Kral, test usulü kalkacak diyor yerine yazılı yoklama yaziyor. Atayim istersen yönergeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı