Okulların açılması ve sınav sistemi hakkında

Okulların açılmasına şiddetle karşı çıkan insan topluğu, haklısınız açılmaması gerekir. Anlamadığınız tek şey sistemin bunu kaldırmayacağı!

Bu kadar arzın ve talebin olduğu bir sistemde, sınav olmaması mümkün değil!

Türk eğitim sistemini, herkes okuyacak diye anlıyorsanız yanılıyorsunuz! Bu sistem bizi yarıştırıp birbirimizi elemek üzerine kurulu, bunu anlamayacak kadar safsanız, hiçbir şekilde ne üniversite kazanabilirsiniz ne de iş hayatında başarılı olabilirsiniz. Ticarete atılsanız, kazıklanırsınız!

Bu sistem aynı zamanda psikolojik olarak da sizi test ediyor, kalırsanız asgari ücrete mahkum olursunuz.

Bu fikirlerimi değiştirecek birisi gelirse, seve seve münazara yapabiliriz. Eleştiriye açık bir insanım.

Bu fikirlerimi değiştirecek birisi gelirse, seve seve münazara yapabiliriz. Eleştiriye açık bir insanım.

Soğukkanlı bir tartışma olacağını zannetmiyorum. Araya sağlık girince herkesin gözü dönüyor.

Geçen bir konuda arkadaşlarla tartışırken ucu küfüre gitmişti 😳

Konuyla alakası yok ama 10.sınıfa gitmeme 2-3 ay kaldı bende test arayışına çıktım ve bu bence eğitimi ve ekonomiyi anlatıyor ve bu yüzden ders çalışma hevesim kaçıyor kitap fiyatlarına el atılmalı.

Sınavın tamamen iptal olması yerine uzaktan sınav yapılmalı bence, okula gidip gelirken 2 tane ağzına kadar dolu otobüs ve 2 metroya binerek gidip geliyorum okula.

Geri
Yukarı