Okulların kapanmasına az kaldı !

• Konuyu başlatan Oyuncuyuz111
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Bende ilk dönem gırgır şamatadan uzak birisiydim. 2. dönem tam tersi durum oldu fakat ortalama vurduğunuzda aradaki fark 2 puan oldu.

Lise de iyi insanlar kadar, çıkarcı kötülüğünü isteyecek insanda çoktur. Yüzüne karşı gülerler ama arkandan demediklerini bırakmazlar. Samimi sanırsın kendini onunla ama bir bakarsın çok farklı bir insan. Tanıdığın kişiler bile çok değişecektir. Çok iyi tanıdığımı düşündüğüm sevgilim bile 2 yıl çok samimi bir konuşmamız vardı, benden hoşlanırken ben sadece arkadaş olarak bakardım. Sonra her şey değişti sevgili olduk. Hiç ayrılmayacak gibi hareket ettik. 1 yıldan uzun süre sevgili olduk. Ben nakil olduğum zaman kısacık sürede daha tanışalı 5 ay olmamış kişiler için beni tekmeledi. Böyle bir ortam. 2 yıl peşimde koşup, 1 yıl sevgili olup 5 aylık insanlar için tekmele. Herkesin bildiği gibi en büyük sorunlardan biri de sigara ve madde bağımlılığı. Anadolu liselerinde pek madde bağımlılığı olmasa da, sigara içme oranı hayli bir yüksek. İlla al bir çek diyen olacaktır. Tabi sigara içmek insanın karakterini yansıtmaz. Ama hoş karşılanmıyor bizim toplumumuzda özellikle bu yaşlarda. Derslere gelirsek, bir şekilde halloluyor. Ben ilk dönem sınavlara bir gün önceden çalışıp 83 ortalama yaptım. ikinci dönem hiç çalışmadan 78. Kafa denge öğretmen sayısı da oldukça fazla. Ortamın olduğu sürece gayet eğlenceli. İlk gün okula gidince kimseyi tanımamak, arkadaş edinmeye çalışmak gerçekten çok eğlenceli. Yeni insanlar, yeni öğretmenler tanımak ama dediğim gibi insanlara dikkat etmen lazım. Sana şimdiden lisede başarılar diliyorum. Biyoloji ve Türk Edebiyatı sıkıntılı derslerin başında geliyor.

Lise hayatında ben bu sene ilk dönem teşekkürle kapattım. 2. Dönem hiçbirşeyname alıyorum boşa salladın mı öğretmenler de seni boşa sallıyor bunu acı şekilde anladım. Ortam açıkçası kötü. Gücü yetenler yetmeyenleri her şekilde baskıya alıyor. Ama sağlam bir ortam yaparsanız ki zaten lise de ilk günden itibaren bi ortamınız olur kimseyle uğraşmazsanız kimse de sizinle uğraşmaz. Lise de en sıkıntı çektiğim ders Dil ve Anlatım'dır en kolay dersler öğretmenine bağlı olarak Türk Edebiyat ve Coğrafya'dır tamamen yoruma dayalı neredeyse. Matematik her zamanki gibi yine sıkıyor adamı zaten. Onun dışında çoğu ders çocuk oyuncağı ingilizce en kolay derstir lisede.

Teog bitince zaten bizim için bitmiş gibiydi.

Hevesini kırmak gibi olmasın ama 9.sınıfım keşke 8 olsam da teoga girsem. Geçen yıl teog haftasına pc oynarak girdim. manisanın en iyi anadolu lisesini tutturdum. Şimdiyse derslerden kalmamaya çalışıyorum. 9.sınıf zormuş. Bunu gördük :) . Ya da genel olarak lise zor. Bu yıl resmen acı çektim. Kapansın da kurtulalım.

Anlatsanıza biraz Lise hayatı nasıl, nelere kapılmamalı? Malum apayrı dünyaya giricez.

Sonuçta daha 9.sınıfı ama şunu söyleyeyim. Hiç beklemediğin insanları elinde sigarayla görüyosun. aman uyma onlara en yakın arkadaşlarımdan içenler var. Yanımda içiyorlar da bana teklif etmiyolar. Etseler anında ilişkiyi keserim. Onun dışında derslerden kaçırmaya çalışanlar olabilir. Boşverin gidelim şöyle yapalım böyle yapalım (genelde kızlar ayartır). Bir de derler nasıl erkeksiniz bilmem ne iyice ayartır. Aman uyma. Ortaokul da bunları görmedim ben o yüzden söylüyorum. Onun dışında gerçekten iyi bi karne istiyorsan takdir 90 ort. falan sene başından adam gibi tekrar yaparak çalış. Kendim bizzat seneye böyle yapıcam. (yapamadı) Yoksa gerçekten olucak gibi değil zorla teşekkür aldım ve diyorum bak. 460 puanla manisanın en iyi anadolu lisesine girdim. Nolursa olsun kendine çok güvenme. Ben hertürlü takdir alırım diyordum da öyle değilmiş.

Ha unutmadan bi arkadaş baskıdan üst sınıflardan güçlülerden bahsetmiş. Ben okulumda hiç böyle bişey görmedim hatta üst sınıflar yanımıza gelip sohbet edip yardımcı bile oluyorlar. Okulunla çok alakalı aslında. Futbol maçı yapıp el sıkışıp dağıldığımız oluyor. Langırt attığımız. Okulun pc odasında cs attığımız falan hep oluyo.

Nolursa olsun. Daha şimdiden ileride liseyi özleyeceğim belli. Kafa dengin insanlara rastlarsın inşallah. insanın okula gidip muhabbet edesi geliyo. O derece.

Evet sonunda bitiyor. Ama benim sırf program yazmak için gönderildiğim İngilizce kursu var. Türkçe kursu düşünüyorum. Hazırlık için. Ama 4-5 gün boş günüm olacak. Akşama kadar Technopat, Youtube, Facebook takılacağım. Şuan 6GB kotalı VINN kullanıyorum. 1 hafta sonra 16 Mbit sınırsız da çektiriyoruz. Eğleneceğim!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı