Okulu dondurunca yatay geçiş yapılabilir mi?

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
Şu an okuduğum okula gitmek istemiyorum. Ön lisans programındayım. Güz dönemi de daha başlamadı. Okulu şu an dondurup. Bir sonraki yatay geçiş tarihlerinde yatay geçiş yapabilir miyim?

O şekilde geçiş yapmayı düşünüyorum. Ama okulu dondurunca da olur mu demek istedin?
Yatay geçiş şartlarını karşıladığınız sürece yatay geçiş yapmanıza engel bir durum olamaz. Merkezi yerleştirme puanınız ile geçeceğiniz için devamsızlık, ders, not gibi şeylere takılmazsınız yani dondursanız da bir problem olmayacak. İçiniz rahat etsin istiyorsanız ÖSYM ile iletişime geçebilir veya okulunuzdaki öğrenci işlerine sorabilirsiniz.

@ANKARALI BELA

Gardaşım ne yaptın, geçiş yaptın mı?
Yapmadım dostum. O tarihlerde yatay geçiş başvuruları çoktan bitmişti. Ya okulu bırakacaktım ya da ikinci yarı geçiş yapacaktım ancak okuldaki sekreterlerin manipülasyonuna uğradım ve mevcut okulda devam ettim. Her şey daha beter oldu. birçok alttan ders daha eklendi. Ve ben bunların için fazlaca para verdim. Sonra dönem bitti ama mezun olamadım alttan derslerim olduğu için. Ben de bu sene kayıt yenilemedim. Bilmiyorum ne olacak. Bu süreç hem maddi en çok da manevi anlamda beni inanılmaz tahribata uğrattı. Genç arkadaşlara tavsiyem gerekmedikçe okul okumayın, mahir olduğunuz alanlara bile yabancılaşırsınız.

Eyvallah cevapladığın için, senin adına üzüldüm inşallah her şey gönlünce olur.

Yapmadım dostum. O tarihlerde yatay geçiş başvuruları çoktan bitmişti. Ya okulu bırakacaktım ya da ikinci yarı geçiş yapacaktım ancak okuldaki sekreterlerin manipülasyonuna uğradım ve mevcut okulda devam ettim. Her şey daha beter oldu. Birçok alttan ders daha eklendi. Ve ben bunların için fazlaca para verdim. Sonra dönem bitti ama mezun olamadım alttan derslerim olduğu için. Ben de bu sene kayıt yenilemedim. Bilmiyorum ne olacak. Bu süreç hem maddi en çok da manevi anlamda beni inanılmaz tahribata uğrattı. Genç arkadaşlara tavsiyem gerekmedikçe okul okumayın, mahir olduğunuz alanlara bile yabancılaşırsınız.

Geri
Yukarı