Okulu sallamayan adam için üniversite önerisi

if ı can prove

Hectopat
Okul dışında halihazırda iyi para kazanıyorum, 12.sınıf öğrencisiyim açıktan okuyorum.
İleride içimde kalmaması için üniversite de okumak istiyorum. Düşük puanla girebileceğim güzel üniversitede bölümler var mı?
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir düşünceniz varsa aynı şehirde okumanızı tavsiye ederim, şehir değiştirmek ek masraf çıkarır. Hangi şehirdesiniz?

İçimde kalmasın derken, diplomadan mı bahsediyorsun, yoksa ortamı görmekten mi?

Derdin diplomaysa okula gitmeyeceğin için açıktan okuyup da diploma alabilirsin.

Eğer ortam istiyorsan büyükşehirlerden birinde, ya da Eskişehir Anadolu'da gastronomi okuyabilirsin mesela.

Okul dışında halihazırda iyi para kazanıyorum, 12.sınıf öğrencisiyim açıktan okuyorum.
İleride içimde kalmaması için üniversite de okumak istiyorum. Düşük puanla girebileceğim güzel üniversitede bölümler var mı?
Bilgisayardan para kazanıyorsan onunla ilgili bi bolum seçmeye çalış. Grafik tasarım mimarlık vs

Zaten okulu takmiyon bari şehir iyi olsun.
Bu yüzden şehir açısından üni sıralamam böyle :
1-) İstanbul.
2-) İzmir.
3-) Antalya.
4-) Bursa.
5-) Ankara ( ayazı var )
6-) Eskişehir (soğuk olduğu için 6 yoksa şehir imkan acisindan iyi)
7-) Trabzon ( ilk 5'te de olabilir ama biraz önyargılıyım)

Sosyal olanakları güzel bir okulda işletme olabilir bence.
Aklımda o tarz bişey var zaten 2yıllık okurum.

Zaten okulu takmiyon bari şehir iyi olsun.
Bu yüzden şehir açısından üni sıralamam böyle :
1-) İstanbul.
2-) İzmir.
3-) Antalya.
4-) Bursa.
5-) Ankara ( ayazı var )
6-) Eskişehir (soğuk olduğu için 6 yoksa şehir imkan acisindan iyi)
7-) Trabzon ( ilk 5'te de olabilir ama biraz önyargılıyım)
İzmir Antalya Eskişehir listemde zaten İstanbul çok kalabalık ilk 3ü tutturamazsam onu yazarım.

Böyle bir düşünceniz varsa aynı şehirde okumanızı tavsiye ederim, şehir değiştirmek ek masraf çıkarır. Hangi şehirdesiniz?
Mersin.
Fakat ailemin olduğu şehirde okumak istemiyorum.

İçimde kalmasın derken, diplomadan mı bahsediyorsun, yoksa ortamı görmekten mi?

Derdin diplomaysa okula gitmeyeceğin için açıktan okuyup da diploma alabilirsin.

Eğer ortam istiyorsan büyükşehirlerden birinde, ya da Eskişehir Anadolu'da gastronomi okuyabilirsin mesela.
Okumayan elemanlar keşke okusaydım diyor sürekli içimde kalsın istemiyorum ortam açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı