Okulu sevmemek

Daha fazla  
Okulu ana sınıfından beri çok sıkıcı boş bir yer olarak görüyorum. Şu an 8. sınıfım hiç kafa dengi bir arkadaşım ya da kendisine hoşlanıp okula bağımlı olabileceğim bir kız da yok. Notlarım güzel her gün en az 50-100 sayfa arası kitap okurum dersimi falan da çalışmaya çalışırım (çok istekli yapmıyorum ana zoru😒) ama yok olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulu ana sınıfından beri çok sıkıcı boş bir yer olarak görüyorum. Şu an 8. sınıfım hiç kafa dengi bir arkadaşım ya da kendisine hoşlanıp okula bağımlı olabileceğim bir kız da yok. Notlarım güzel her gün en az 50-100 sayfa arası kitap okurum dersimi falan da çalışmaya çalışırım (çok istekli yapmıyorum ana zoru😒) ama yok olmuyor.

Bende sevmiyorum ve istemediğim hâlde sınavlara son gece çalışarak okul 1.si oluyorum her yıl. Dertler dertler dertler. Herkesin derdi farklı. Ve 10. sınıfa geçiyorum geçen sene bir kızı aşırı sevdim ve açıldım bana "NAPİM" dedi. Malûm kelimeyi söyleyecektim ama çok sevdiğimden söylemedim. Seni seven bir kız olmadıktan sonra bulaşma bence. Hayatı zehir ediyor. Ben 9. sınıfı kapkaranlık geçirdim. Tek bir anımda bile mutlu olamadım. 9. sınıfı zehir etti bana.

Hocam hiç yaz tatilinde çalıştın mı?

Evet.

Şimdi okul okumak istiyor musun? Önce bunu kararlastirmalisin.

Kanka şöyle söyleyeyim, okulu sevmiyorum ama istediğim mesleğe ulaşmakta istiyorum. Ailem lise 2-3'te eğer derslerim istedikleri gibi olursa açığa alabileceklerini söylüyorlar. Yani uzun lafın kısası okul ortamını sevmiyorum çünkü bir soruda takıldığın zaman artık herkeste şu kafa var "şu soruyu yapamasada herkesin içinde rencide edeleim" bu kafadalar ben yalnız bir ortamda ders çalışırsam daha verimli olabileceğime inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı