Okulu umursamamak

Sizin gibiler için hep diyorum ben okul hevesiniz yoksa gitmeyin bir yıl sınıfta kalın bir yıl sınıfta kalmış kişileri açığa alıyorlar oradan erken bitiriyorsunuz hem okulunuzu. Üniversite okumak istersenizde okursunuz hem bir kaybınızda olmuyor ki daha erken de mezun olabiliyorsunuz.

2 kere üst üste sınıfta kalınca açığa geçme hakkı doğuyordu diye hatırlıyorum. Benim en çok merak ettiğim şey okulda ne yapacaksın kendini geliştirmekten kastın ne? Kitap mı okuyacaksın? Sudoku mu çözeceksin ne yapacaksın?

Dediklerinize bakınca bu taktik işlevsiz gibi gözüküyor ama gene de söyleyeyim: Sadece kitap okurdum. Çok hafife almayın kitapları. Okulda sadece kitap okuyup, evde bunları eyleme dökmeye çalışsam iyi olmaz mı?

@706903 hocam yanlış anlaşılma olmasın. Demek istediğim böyle konu açan bir şahsın elini kolunu sallayarak açığa geçmesi pek mümkün değil. Ondan demiştim. Kaldı ki gazi çocukları depremzedeler vs. bile geçemedi açığa.
Evet maalesef öyle bir saçmalık oldu. Çocukken futbolda lisans alan kardeşim bile açığa geçti. Burada yazdığınız gibi anlaşılmadığı için öyle yazdım.

Dediklerinize bakınca bu taktik işlevsiz gibi gözüküyor ama gene de söyleyeyim: Sadece kitap okurdum. Çok hafife almayın kitapları. Okulda sadece kitap okuyup, evde bunları eyleme dökmeye çalışsam iyi olmaz mı?
Kendini geliştirmekten kastın kitap okumaksa hiçbir şey yapamazsın. Kitap okuyup ne yapacaksın ? Yazarlık vs. ise o paradan çok hobi gibi para kazanmak için ya torpilli ya şanslı ya da dahi olman gerekiyor ki ünlenesin. Ailenin durumu iyi değilse yurt dışına da gitmeyeceksen yani bir şey yapabilmek için şans kalıyor mu sence ?

Son düzenleme:
Evet maalesef öyle bir saçmalık oldu. Çocukken futbolda lisans alan kardeşim bile açığa geçti. Burada yazdığınız gibi anlaşılmadığı için öyle yazdım.

Kendini geliştirmekten kastın kitap okumaksa hiçbir şey yapamazsın. Kitap okuyup ne yapacaksın? Yazarlık vs. ise o paradan çok hobi gibi para kazanmak için ya torpilli ya şanslı ya da dahi olman gerekiyor ki ünlenesin. Ailenin durumu iyi değilse yurt dışına da gitmeyeceksen yani bir şey yapabilmek için şans kalıyor mu sence?

Öyle çok yükselteceğini sanmıyorum ama kitap okumak bir şeyler ezberlemekten çok daha iyi sonuçta değil mi?

Ne demek bu? Bu aptal sistem için çok mu mükemmel olmak gerek.
Altı üstü ders çalışacaksınız başka bir olayı yok mükemmel vs. olmana da gerek yok kimse sizden böyle bir şey beklemiyor. Sistem berbat herkes biliyor zaten kimsenin de düzelteceği yok alternatif bir iş,spor ya da ailenin zengin olması gibi durum yoksa yapacak bir şey yok aç kalmamak için çalışacaksınız. Sizin istediğiniz dört dörtlük lise yok diye ne ağlıyorsunuz lisede hep yalnız kaldım zorbalığa bile uğradım yine de son 1 yıl çalışıp 12k'lık üniye yerleştim. Bir yerlerden medet ummayın.

Öyle çok yükselteceğini sanmıyorum ama kitap okumak bir şeyler ezberlemekten çok daha iyi sonuçta değil mi?
Tamam da ne yapacaksın okuduğun kitap ile ? Ailen izin veriyorsa istediğini yap kim sana ne diyebilir ? Kazanacağın şeyler iletişim ve hobi üzerine olur başka hiçbir şey kazanamazsın.

Altı üstü ders çalışacaksınız başka bir olayı yok mükemmel vs. olmana da gerek yok kimse sizden böyle bir şey beklemiyor. Sistem berbat herkes biliyor zaten kimsenin de düzelteceği yok alternatif bir iş, spor ya da ailenin zengin olması gibi durum yoksa yapacak bir şey yok aç kalmamak için çalışacaksınız. Sizin istediğiniz dört dörtlük lise yok diye ne ağlıyorsunuz lisede hep yalnız kaldım zorbalığa bile uğradım yine de son 1 yıl çalışıp 12K'lık üniversiteye yerleştim. Bir yerlerden medet ummayın.

Tamam da ne yapacaksın okuduğun kitap ile? Ailen izin veriyorsa istediğini yap kim sana ne diyebilir? Kazanacağın şeyler iletişim ve hobi üzerine olur başka hiçbir şey kazanamazsın.

Peki Anadolu lisesi mezunu musunuz? Ben meslek lisesi okuyorum da, sayısal dersler öğretmiyorlar. Bu arada bu yüzden sistem aptal dedim gerçi daha fazla diyecek şey var da.

Arkadaşlar eğitim sistemi çok kötü olduğu için böyle bir eylemin sonuçlarını merak ediyorum. Okulu umursamamak derken açayım biraz: Okula gideceğim çünkü cezası var. Fakat okulda olmama rağmen okulu, sınavları, dersleri falan umursamayacağım. O okuldaki 8 saati de kendimi geliştirmeye harcayacağım. Böyle bir eylemin sonuçları ne olur?

Not: Ne olursa olsun, okulu umursamamaya devam ettiğim bir senaryoya göre cevap verin. Sınıftan kalacağım ben de biliyorum ama sonuna kadar devam edersem ne olur?

Ben senin gibi düşünüyordum açığa geçtim ve YKS çalışıyorum okul dediğin yer bomboş mekan en azından bizim okul öyle idi hakkını yemeyeyim 1 hoca vardı süper ancak her hoca bir değil o 8 saat yerine topla ıvır zıvır 9-10 saat onun 5 saati ders 2 saati spor geri kalan 3 saati oyun olarak harcanabilir bomboş mekan okul sosyallik desen okuldaki tiplerle sosyal olucağıma olmam daha iyi okuldan kalan birkaç arkadaşım var gerisini boş verdim gitti.

Kitap okumanız ne isinize yararki hocam YKS'ye girmedikten, güzel bir meslegin olmadıktan sonra.
Kendinizi kitap okuyarak geliştiremesiniz ( işinize yaramaz ) yazılım en cok tercih edilen secenektir ama okuyup güzel bir meslek her zaman daha iyidir.

Geri
Yukarı